Skip to content Skip to footer

Громада Церкви Різдва Богородиці Пресвятої

Громада Церкви Різдва Богородиці Пресвятої

Одеська обл.,
м.Вилкове,
вул.Нахімова 1

Основні історичні відомості:

За переказами, на місці нинішнього храму знаходився однойменний дерев’яний, побудований старообрядцями-липованами, що переселилися в ці місця в XVII столітті.

У вересні 1962 року розпорядженням державних органів церква була офіційно закрита і віддана під рибний склад, а в лютому 1980 року частка будівлі постраждала від пожежі.

Відродження церкви почалося в 1990 – і роки. 12 вересня 1993 року вважається іншим народженням храму. З 21 вересня 1993 року розпочато постійне служіння в церкві. У ніч на 6 квітня 2017 року церкви згоріла господарська будівля.

Старожили стверджують, що нова церква була закінчена в 1854-1855 рр., історик XIX століття уточнює дату і називає роком відкриття капітальної споруди 1857 рік.

Він же і доповнює відомості: виявляється, за розпорядженням губернатора р. Тульчи дуб на будівництво везли з острова Летівши, храм освячував Аркадій Васлуйский.

З моменту її зведення і до сьогоднішнього часу цю церкву очолювали о. Тимофій (Васильєв), о. Порфирій (Гончарів) і його син о. Григорій, о. Леонтій, о. Ефимий, протоієрей о. Іоанн, протоієрей о. Максим, протоієрей о. Мойсей.

21 жовтня 1995 року тут був посвячений в настоятелі молодий диякон о.Сергій, який служить в храмі Різдва Пресвятої Богородиці протоієреєм і зараз.

Підписатися На Розсилку