Skip to content Skip to footer

Релігійна Громада Прогресивного Іудаїзму «Іману Ель»

Основні історичні відомості:

Одеська Релігійна громада Прогресивного іудаїзму «Іману Ель» є правонаступницею першої в Росій    ській імперії Єврейської ліберальної общини. що прийшла до Одеси з м.Броди Львівської області. Наприкінці ХІХ ст. ця община побудувала в центрі Одеси хоральну синагогу.

Релігійна громада Прогресивного іудаїзму «Іману Ель» була зареєстрована в лютому 2000 року постановою Одеської облдержадміністрації. Першим головою громади було обрано Бориса Йосиповича Марковського, який через проблеми зі здоров’ям був вимушений виїхати з Одеси, його обов’язки, а також обов’язки рабина виконувала випускниця Інституту Сучасного Іудаїзму «Махон» Юлія Грищенко. В 2004 році головою громади було обрано Володимира Аерова.

Громада має побратимські зв’язки з однойменною громадою з м.Сан-Хосе (Каліфорнія, США); дуже важливим та значущим для розвитку громади є багаторічне співробітництво з Балтиморською Федерацією реформістських громад (США).

Громада тісно співпрацює з іншими єврейськими організаціями Одеси (єврейська студентська організація «Гілель», проєкт «Кешер», «Мигдаль», Ізраїльський Культурний Центр, Єврейське Агентство «Сохнут», «Джойнт»), організуючи й проводячи спільні зімні та літні молодіжні табори, семінари тощо.

Завдяки допомозі спонсорських організацій та громад-побратимів община провадить активну релігійну, освітню та культурно-виховну роботу.

Релігійні програми — це передусім Каббалат Шаббат та Авдала (церемонія поділу Суботи і буднів).

Також громада відзначає єврейські свята, веселі й сумні пам’ятні дати з сивої давнини та сучасної історії єврейського народу.

При цьому громада не обмежується лише на релігійних програмах. В межах освітньої програми організовані молодіжний клуб Нецер, що має високий рейтинг серед молодіжних клубів Руху.

Недільна школа для дошкільнят та молодших школярів дає змогу дітям та їхнім батькам отримувати додаткові знання з івріту, долучатися до традицій та культури єврейського народу. 

З 2009 року діє програма «Випереджальний розвиток» під патронажем Університету ім. К.Ушинського — тут діти перебувають з 10-ої до 15-ої години, , з серед занять є й уроки художної творчості, рукотворів, художньої самодіяльності; діти тут же обідають й здійснюють прогулянки. Поки діти зайняті програмою недільної школи, їхні батьки  беруть участь в заходах, організованих жіночим клубом «Естер». 

Багато років завдяки фінансовій підтримці родини Клау (Аргентина) та «Джойнт» під патронажем РГПІ «Іману Ель» працює різновікова група для єврейських дітей при дитячому садку «Чомучка», де викладачі займаються з дітьми , навчаючи їх івріту, традиції та англійській мові.

Нині громада особливу увагу приділяє розвитку сімейних програм, в тому числі Родинних Шаббатонів. В громадв діє група дитячого туризму, що дозволяє проводити деякі общинні програми на лоні природи.

Від початку існування Релігійна громада Прогресивного іудаїзму «Іману Ель» всі важливі питання життя та організації вирішувала Радою громади, кожен член якої є куратором певної програми.

За час існування громади, крім задоволення релігійних і духовних потреб віруючих, реалізовано чимало культурно-просвітницьких, освітніх програм та проєктів: зокрема, засновано літературно-музичну вітальню, реалізуються програми «Єврейська кухня», «Здоровий спосіб життя», органузуються та проводяться заходи в рамках  програм для дітей; працює клуб «Ерудит», створено й поповнюється єврейська бібліотека; створено єврейську групу в державному дитячому садочку «Чомучка»

Підписатися На Розсилку