Skip to content Skip to footer

Ужгородська Релігійна Громада Прогресивного Іудаїзму

Угородська Релігійна Громада Прогресивного Іудаїзму

м.Ужгород,
вул.Підгірна 8

+380 (31) 261-24-35

Основні історичні відомості:

На сьогодні, за даними Центру культур національних меншин Закарпаття, в Ужгороді і  Закарпатській області діє 1997 релігійних організацій 37-и віроспові­дань, течій та напрямів, з яких 158 релігійних громад згідно частини дев’ятої статті 8 Закону України „Про свободу совісті та релігійні організації” – без реєстрації статуту. При цьому в області відповідно до зареєстрованих статутів діють 14 іудейських релігійних громад: три релігійні громади входять до Об’єднання іудейських релігійних організацій України, одна релігійна громада прогресивного іудаїзму у м. Ужгород, яка для молитовних потреб використовує приміщення, переобладнане для цієї мети, ще десять іудейських релігійних громад діють автономно. 

На початку 2000-х років в Ужгороді створюється Релігійна громада Прогресивного іудаїзму, яка почала відроджувати релігійне та культурне життя євреїв, яким вдалося пережити Катастрофу та повоєнні утиски радянської влади під час антисемітських кампаній 50-60-х років.

РГПІ в Ужгороді відроджує єврейські традиції, проводить культурно-просвітницьку та освітню роботу, задовольняє духовні та релігійні потреби віруючих.

Підписатися На Розсилку