Рух Прогресивного Іудаїзму

Рух Прогресивного Іудаїзму розпочався наприкінці 18 сторіччя в Західній Європі та поширився в Західних областях сучасної України та на її півдні. Так, у 1826 р. у Львові та Одесі були побудовані перші реформістські синагоги, а пізніше десятки громад, світських єврей­ських шкіл та синагог були створені по всій Україні.

До складу РЕЛІГІЙНОГО ОБ’ЄДНАННЯ ГРОМАД ПРОГРЕ­СИВНОГО ІУДАЇЗМУ УКРАЇНИ (РОГПІУ) входить 28 громад, які проводять свою діяльність для майже 6 тисяч своїх прихильників.

РОГПІУ – член Всесвітнього Союзу Прогресивного Іудаїзму, який об’єднує Реформістські, Ліберальні, Прогресивні та Реконструк- тивістські іудейські громади у понад 50 країнах світу. Це плюра­лістичний голос та душа найбільшої релігійної іудейської течії у світі, що впливає на мільйони вірян, котрі шукають поєднання традиції та сучасного проявлення їхньої духовної та культурної ідентичності.

Рух Прогресивного Іудаїзму – це ще один дороговказ як бути євреєм, який прагне пов’язати сучасне життя з єврейським вченням; крокує по шляху постійного розвитку єврейської традиції та шукає відповіді на актуальні питання сьогодення; спрямовує єврейське виховання в дусі плюралізму та тендерної рівності; показує шлях до єдності у різноманітті думок та поваги до ближнього незалежно від національності та віросповідання.

Рух Прогресивного Іудаїзму першим ініціював встановлення прямого діалогу з лідерами різних напрямків релігійного вчення, послідовники яких ідуть до однієї мети – розуміння милосердного і справедливого Бога, створення суспільства миру, милосердя і спра­ведливості.

Slide 1 Heading
Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit dolor
Click Here
Slide 1 Heading
Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit dolor
Click Here
Slide 2 Heading
Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit dolor
Click Here
Previous
Next

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: