Skip to content Skip to footer

ЦЕРКВА ІСУСА ХРИСТА СВЯТИХ ОСТАННІХ ДНІВ В УКРАЇНІ

Історична довідка:

Церква Ісуса Христа Святих Останніх Днів (ЦІХСОД) з’явилася в Україні на хвилі появи і поширення тут нових для України чисельних релігійних течій, які сьогодні є елементом українського релігійного ландшафту, фактором духовного життя, суб’єктом складних міжконфесійних відносин.

Перші представники (місіонери) Церкви відвідували українські землі на початку ХХ століття, але прибули на постійне служіння лише у 1990 році – це роки горбачовської перебудови, коли СРСР став відносно відкритим для світової спільноти, а Україна якраз повільно рухалася до своєї незалежності. Анонсували ЦІСХОД в Україні Апостоли Церкви Б. Пекер та Д. Оукс. Відвідавши Київ, вони на Володимирській гірці віддали свої почесті князю Володимиру, який офіційно прийняв християнство як державну релігію. Біля його пам’ятника вони благословили буття Церкви Сина Божого на українських теренах.

В січні 1990 року до Києва приїхали президент Австрійської Віденської Східної місії Церкви Д. Нойнчвандер і його колега Л. Карсон для вивчення можливостей діяльності Церкви за українських умов. Перші місіонери з’явилися в Україні 7 жовтня цього ж року. Ними були Брайон Бредбері із США та Іван Стратов з Австралії, який володів російською мовою. Невдовзі в приміщенні Спілки письменників відбулося зібрання зацікавлених ЦІХСОД. Присутніх на ньому було лише двадцять осіб. 25 листопада у водах Дніпра відбулося хрищення Валерія Ставіченка, першого члена Церкви в Україні. Від того часу робота активізувалася, а присутність ЦІХСОД в Україні посилилася.

Перша громада Церкви ІХСОД в Києві офіційно заявила про своє існування в Україні у червні 1991 року. В. Ставіченко став її першим президентом. Особливу роль у становленні церкви в Україні відіграв професор Говард Біддулф, який 28 червня 1991 року разом із своєю дружиною Колін прибув до Києва. На цей час тут уже служило 10 місіонерів і 39 новонавернених було охрищено.

Початок Церкви в Україні збігся з політичною кризою в СРСР, що наступила внаслідок серпневого перевороту. Ці обставини неабияк загрожували самому перебуванню Церкви в країні та виконанню нею своєї місії. Але 24 серпня 1991 р. криза була подолана проголошенням Верховною Радою державної незалежності України. Від того часу місіонерська робота Церкви триває безперервно.

У вересні 1991 року Київська міська рада зареєструвала церковну громаду як релігійну і видала відповідне свідоцтво. Відтоді 17 вересня є днем народження Церкви в Україні. Це був особливий час для Церкви. Здійснювалися благословення і молитви лідерів Церкви, які пророкували становлення ЦІХСОД, які бачили утворення колу і побудову храму на цих землях.

Перший храм Церкви на території України  було освячено 29 серпня 2010 року в Києві Президентом Церкви Томасом С. Монсоном. Перед самим освяченням для всіх охочих відвідати святиню було проведено дні відкритих дверей разом з екскурсією. Раніше українським вірянам доводилося їздити автобусом до Фрайберга (Німеччина), щоб відвідати найближчий храм.

Previous slide
Next slide

Щоб переглянути список громад перейдіть за посиланням

Підписатися На Розсилку