УХЄЦ належить до руху відновлюваного християнства, яке через діяльність видатних християн розвивало ці традиції. Церква починала з створеного у Донецьку 1990 р. Духовного центру незалежних християнських церков Повного Євангелія. В 1999 р. це об’єднання отримало нову назву – УХЄЦ. Ініціатором цього руху став Леонід Падун. У звязку із агресією Росії проти України Церква вимушена була виїхати з Донецьку, де окупаційна влада забрала все майно церкви, молитовні будівлі. Нині церква відновлює свою інфраструктуру, її регіональні організації діють в Києві, Білій Церкві, Таращі, Львові, Дніпрі, Маріуполі, Полтаві, Лубнах, Миргороді, Харкові тощо.
Наприкінці 1993 року в Донецьку представниками релігійних громад з різних областей України на базі донецької церкви “Слово життя”, заснованої у 1990 р. Леонідом Падуном, був створений Духовний центр незалежних християнських церков Повного Євангелія України. У 1999 році релігійне об’єднання отримало назву Українська Християнська Євангельська Церква (УХЄЦ).
Леонід Падун народився в м. Донецьку 10 жовтня 1960 року в багатодітній шахтарській родині. У 17 років присвятив своє життя Ісусу Христу. У 1979 році був призваний до лав Радянської Армії. Після демобілізації працював шахтарем, водієм. Відчуваючи ясне покликання для свого життя в служінні Богу та людям, у 1990 році Леонід Падун прийняв пасторське служіння. Член Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, співзасновник та член Ради Євангельських Протестантських Церков України. Одружений, виховує з дружиною Юлією двох синів.
Сутність історичної спадщини Української Християнської Євангельської Церкви полягає у продовженні та поширенні тих духовних прагнень, які існували протягом усієї християнської історії – пошуків Богопізнання як через відновлення біблійних основ публічного Богослужіння, так і через реалізацію християнських принципів у соціальному житті.
Українська Християнська Євангельська Церква веде місіонерську роботу, проповідуючи Євангеліє як в Україні, так і за кордоном (Туреччина, Грузія, Польща, Чехія тощо), веде роботу у в’язницях, здійснює ряд соціальних програм, співпрацює з іншими християнськими конфесіями, громадськими організаціями та іншими суспільними інститутами, діяльність яких відповідає напрямам діяльності Церкви.
Велику увагу об’єднання приділяє Біблійній освіті. Так, у грудні 2018 року в рамках освітньої програми Біблійного інституту при УХЄЦ було започатковано онлайн-проект “Біблійна школа “Оновлення”. Завдяки цьому проекту якісну Біблійну освіту можуть одночасно отримувати сотні студентів з усього світу.