Skip to content Skip to footer

Хмельницька Іудейська Релігійна Громада

Хмельницька Іудейська Релігійна Громада

м.Хмельницький,
вул.Шевченка 40/2

+380 (38) 270-22-54
+380 (38) 270-20-54

Основні історичні відомості:

Хмельницька іудейська релігійна громада (незалежна) офіційно зареєстрована в 2001 році. Будучи громадою Прогресивного іудаїзму, своїми головними завданнями вважає  відродження єврейської релігії, культури та традиції єврейського народу — ввести єврея в свід іудаїзму є однією з пріоритетних завдань громади. 

Громада, що об’єднує понад 2 тис. євреїв, скеровує свою діяльність на згуртування членів общини на принципах добра, милосердя на любові до ближнього. Духовне відродження важливе для подальшого вдосконалення громади.

Громада займається питаннями вивчення Тори, неаданням допомоги в реалізації духовних потреб та проведенні просвітницької роботи. Все, що робиться для єврейського населення міста, має на меті не лише зміцнення громади, але й залучення до неї молоді, скріплення родинних зв’язків. Спільні проведення Шаббатів, Седер Песахів є найліпшими уроками з вивчення духовної спадщини єврейського народу.

Хмельницька іудейська релігійна громада (незалежна) приділяє особливу увагу освітнім програмам для різних вікових груп, сімейній освіті, знайомству з літературою з єврейської тематики, проповідуючи  участь та рівні права всередині єврейської громади. 

Організація та проведення  молодіжних та дитячих таборів сприяє виховання зростаючого покоління в дусі іудаїзму. Цікаво  організовані культурні програми, можливість проявити свої творчі здібності, вивчення єврейських традицій культурі дозволяє підвищити рівень національної самосвідомості дітей та молоді, прищеплює їм почуття гордості за їхню приналежність до єврейського народу.

Велику допомогу в становленні та розвитку громади надає  головний рабин Києва і України громад прогресивного юдаїзму, духовний лідер Релігійного Об’єднання громад прогресивного юдаїзму України Олександр Духовний. Шаббатні служби, що він проводить, зустрічі з людьми, організація сімейних таборів завжди сповнені особливим змістом й запам’ятовуються надовго.

«Без минулого немає майбутнього» — основоположний принцип общинного будування. Хмельницька іудейська релігійна громада (незалежна) усвідомлює важливість цього та сприяє збереженню, відродженню та підтримці ву відповідному стані місць та споруд, пов’язаних з релігією, історією та культурою єврейського народу. 

Ще одним з напрямків роботи громади —це зміцнення дружніх зв’язків із земляками поза межами України. В ім’я добра та миру громада активно підтримує міжнаціональні та міжконфесійні діалоги, проводить зустрічі з представниками  різних релігійних течій. 

Аби мати матеріальні можливості для здійснення різноманітних планів та реалізації програм, громада активно працює з людьми, що прагнуть виконувати заповідь про Цдаку, робити добрі справи. 

Хмельницька Іудейська релігійна громада (незалежна) відкрита для всіх небайдужих до єврейського життя й не замикається в своїй діяльності виключно нга внутрішньообщинних проблемах. 

Підписатися На Розсилку