Skip to content Skip to footer

Клуб Молодіжного Реформістського Руху НеЦеР

Основні історичні відомості:

НеЦеР — це абревіатура трьох слів: «Ноар» (івр.- молодь), «Ціоні» (івр.- сіоністська) і «Реформи» (івр.- реформістська). Також в перекладі з івриту слово «нецер» означає «паросток», що символізує нове покоління, майбутнє Реформістського Руху. 

В Україні перші «паростки» з’явились в 1995 роцi, коли група єврейської молоді Києва зробила свій вибір на користь реформізму. За роки своєї діяльності НеЦеР довів свою життєздатність і затребуваність  в Україні й має свої осередки в багатьох містах.

Клуб НеЦеР в Києві — це частинка Руху «НЕЦЕР — Україна», а «НЕЦЕР – Україна» — це частина «НЕЦЕР- СНД».  Особливість НеЦеР є те, що він є часткою Руху прогресивного іудаїзму в Україні. Разом з громадою НеЦеР зустрічає Шаббат, єврейські свята, проводить Шаббатони та семінари.

Важливим напрямом діяльності НеЦер’а є підбір та виховання лідерського активу. З цією метою регулярно проводяться семінари з особистісного зростання, молодь отримує знання та навички роботи з групою, підвищують рівень знань в багатьох сферах, в тому числі й поглиблюють обізнаність щодо Ізраїлю, теорії та практики іудаїзму.

Релігійна складова руху НеЦеР знаходить підтримку й розуміння у молоді; дехто з них вперше  почули, відчули й зрозуміли єврейську молитву, зустріли Шаббат — саме завдяки таборам і семінарам Багато хто саме тут вперше побачів Сувій Тори й були викликані до неї.  Все це допомагає молодим людям краще зрозуміти смисл молитов, відчути себе частиною єврейського народу й звернутится до Всевишнього як молитвами з Сидура (молитовника), так і власними словами.

Одним із пріоритетів роботи є проведення літніх таборів для дітей, молоді та студентів. Київський нецер пропонує хлопцям 11-16 років розважально – пізнавальні заняття, виїзди на природу, екскурсії та квести, спільні зустрічі єврейських свят. А з тими, кому 17 – 20 нецер проводить заняття для розвитку особистісних якостей в рамках проекту «Лідерський курс», пропонує зустрічі і бесіди великий тематичної палітри, щоб краще пізнати себе і навколишній світ.

Підписатися На Розсилку