Skip to content Skip to footer

Релігійна Община «Надія» («Атіква»)

Релігійна Община «Надія»

(«Атіква»)

м.Київ,
вул.Ярославська 6,
пов.4

+380 (44) 351-18-94
+380 (44) 425-50-59

Основні історичні відомості:

Київська релігійна громада Прогресивного іудаїзму «Надія» створена в 1991 році в початковий період відродження єврейської общинного життя в Україні. Сучасний підхід до єврейської релігійної традиції приваблював багатьох євреїв Києва, й громада швидко зростала та розвивалася.  На початку Шаббати проводилися у приватній квартирі, пізніше члени громади збиралися по п’ятницях та суботах в приміщенні єврейської бібліотеки на вулиці Срітенській. 

Нині громада має приміщення за адресою м. Київ, вул. Ярославська, 6, этаж 4.  Крім молитовного залу на 120 посадочних місць зі сценою, в Центрі обладнані і діють Центр толерантності, Центр сімейного освіти, лідерський Центр, а також бібліотека і необхідні для успішної роботи приміщення і кабінети співробітників.

Релігійним лідером Київської громади нині є Олександр Духовний, Головний рабин Києва та України громад прогресивного іудаїзму.  Рабин Духовний з перших днів існування громади  брав активну участь в її житті, викладав у недільній школі. За рекомендацією громади його було направлено до рабиністичного «Лео Бек Коледж», де в 1999 році, по завершенні навчання, він отримав сміху рабина (ивр. ‏‏‏‎סְמִיכָה‏ — буквально «покривання», «рукоположення»).

Нині в громаді «Надія»діють різноманітні  релігійні, освітні та культурно-просвітницькі програми. Відзначаються єврейські світа, проводяться заміські Шаббатони (захід, подія або освітня програма, і зазвичай — святкування, яке проводиться в шаббат. Іноді шаббатон — це захід на цілі вихідні, в яких основна увага приділяється шаббат). 

При громаді діє недільна сімейна школа, розрахована на навчання не лише дітей, але й їхніх батьків та старших родичів — бабусів та дідусів.

Також громада організувала єврейські групи в двох державних дитячих садках міста, де дітлахи долучаються до релігійних єврейських традицій, єврейської культури та єврейського способу життя, додатково вивчають англійську мову та івріт. 

Голова громади Олександра Гайдар, будучи коорлдинатором  освітніх програм, особисто проводить заняття в цих групах. Також вона є авторкою низки  казок та вистав, які з успіхом проходять в дитячих садоках та в громаді, а в якості акторів задіяні члени громади, діти та молодь НеЦеРа (НеЦеР — це абревіатура трьох слів: «Ноар» (івр.- молодь), «Ціоні» (івр.- сіоністська) і «Реформи» (івр.- реформістська). Також в перекладі з івриту слово «нецер» означає «паросток», що символізує нове покоління, майбутнє).

Молодіжна організація Прогресивного іудаїзму НеЦеР об’єднує підлітків та молодь; працюють особливі програми, в тому числі  проводяться Шаббатони та літні табори.

В громаді діє жіночих клуб, що підтримує тісні контакти й проводить спільні зіходи з міжнародною жіночою єврейською організацією КЕШЕР («Project Kesher» —некомерційна міжнародна громадська організація, яка займається підтримкою активних жінок, представниць єврейських громад , просуванням їх прав та можливостей).

В  київській Релігійній общині прогресивного іудаїзму «Надія»  («Атіква») практикуються спільні відвідини культурних закладів — музеїв, театрів; члени громади буреть участь в загальноміських єврейських культутних заходах. Для членів громади регулярно організуються екскурсії Києвом і Україною задля ознайомлення з єврейською спадщиною нашої країни. 

Релігійна община прогресивного іудаїзму «Надія»  («Атіква») м. Києва активно співпрацює з міськими, всеукраїнськими та міжнародними єврейськими організаціями і фондами, з зарубіжними громадами — зокрема з США та Великої Британії.

Підписатися На Розсилку