Skip to content Skip to footer

Релігійна Організація «Житомирська Іудейська Релігійна Громада»

РО «Житомирська Іудейська Релігійна Громада»

м.Житомир,
вул.Мала Бердичівська 7

+380 (41) 222-66-08
+380 (41) 222-27-17

Основні історичні відомості:

Відродження єврейського життя в Житомирі розпочалося у 1991 році з утворенням Житомирської іудейської релігійної громади, якій було повернено нинішню будівлю синагоги, що знаходиться за адресою Мала Бердичівська 7. У 1994 році з приїздом до Житомира рабина Вільгельма Шломо, громада набула нового подиху. Навколо рабина відразу зібралася група енергійних парафіян, які активно взялися за розвиток єврейського життя в місті. Через два роки (1996 року), завдяки підтримці фонду «Ор Авнер», при Громаді відкрився дитячий садок і школа «Ор Авнер».

Цього року за допомогою Організації «Джойнт» почав функціонувати благодійний центр «Хесед Шломо». У 1999 році було організовано Житомирську філію Федерації юдейських релігійних громад та організацій України, під юрисдикцію якої потрапляє 12 Областей Центральної та Західної України (понад 120 регіональних єврейських громад). На початку 2000-х років. були створені Коледж для дівчат “Махон Хая Мушка”, коледж для хлопчиків – ешива “Менахем”, Талмуд Тора “Хейдер Ялдей Менахем”, єврейський жіночий клуб, єврейська бібліотека. У 2004 році, враховуючи темпи зростання інфраструктури, громадою було засновано Благодійний фонд, основною метою якого є всебічна допомога соціально незахищеним групам населення. У 2006 році в Єврейському Освітньому Центрі, розташованому в с. Зарічани, було відкрито дитячий будинок «Алюмім» для єврейських дітей.

Таким чином, на даний момент Житомирська Община включає і координує діяльність понад 15 різних єврейських організацій та об’єднань діючих на території 12 областей Центральної та Західної України. Незважаючи на те, що важливою частиною діяльності громади є благодійність, основним напрямом, безумовно, була, є і буде духовно-просвітницька діяльність. (організація єврейських свят, послуги хевра кадиша, обрізання, бар та бат міцви, весілля, кашерна їжа та багато іншого), що успішно проводиться Громадою протягом останніх 15 років у всьому Житомирському Регіоні.

У 2009 році, враховуючи аварійний стан старої будівлі синагоги, все зростаючі потреби та зростання інфраструктури, Житомирська Єврейська Громада взялася за здійснення наймасштабнішого та найграндіознішого проекту за всю історію свого існування – будівництво нового Єврейського культурного центру для Громад Житомира та Західної України.

Підписатися На Розсилку