Skip to content Skip to footer

Вірменська Апостольська Церква в Україні

Вірменські громади з’явилися на території України ще в часи Русі. У середині XIV ст. було засновано окрему єпархію і збудовано собор у Львові. Нині Вірменська Апостольська Церква налічує 24 громади, які діють у 19 областях та Києві, будуються нові храми, проводяться культурні заходи.

Церква є членом Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій. Вона належить до давніх орієнтальних християнських Церков і тісно пов’язана з вірменською спільнотою світу. Але до неї ходять не лише вірмени – наприклад, у Львові у її хорі співають багато українців.

Як бачимо, релігійна меншина не означає «не помітні». Вірменська громада доводить, що навіть невелика кількість громад може бути помітною у суспільстві і творити свій неповторний елемент сучасної України.

Детальніше дізнатися про громади Вірменської Апостольської Церкви в Україні можна в нашому відеосюжеті та на сторінці бази даних проєкту «Релігійні меншини України та державно-конфесійні відносини» 

Створення бази даних і відеосюжету повністю фінансується в рамках Фонду Прав Людини Посольства Королівства Нідерландів. Зміст та думки викладені в цих матеріалах є відповідальністю авторів та не обов’язково відповідають позиції Посольства.

 

Підписатися На Розсилку