Skip to content Skip to footer

Іудейська Община «Хабад-Шомрей Шабос»

Іудейська Община
«Хабад-Шомрей Шабос»

м.Одеса,
вул.Осипова 21

+380 (48) 728-07-70

Основні історичні відомості:

Починаючи з 1990 року у місті створено організації та структури, що практично повністю забезпечують єврейський життєвий цикл, а вся діяльність єврейської громади Одеси як раз і спрямована на підтримку кожного елемента общинного механізму належним чином.

Серед найважливіших завдань кожної єврейської сім’ї неодмінно стоїть хороша (загалом і єврейська зокрема) освіта для дітей і допомагає в цьому одеситам недержавний навчально-виховний комплекс (НУВК) «Хабад-Ор Авнер», що є частиною мережі однойменних шкіл, розташованих на всій території колишнього СРСР. До складу «Хабад-Ор Авнер» входять дитячі садки та школи.

Єврейський дитячий садок — найстаріший на Півдні України. Виховання та навчання тут ведуться з 9-місячного віку. Спеціалізована школа І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням івриту та англійської мови має три навчальні корпуси, розташовані в центральній частині міста та найбільших “спальних” мікрорайонах (тут розміщуються учні початкових класів), а також дві будівлі, в яких навчаються учні середніх та старших класів.

Для єврейських юнаків у віці 17-25 років існує вищий єврейський духовний навчальний заклад — йешива “Хабад Одеса”, що дає глибокі знання з іудаїзму та єврейства.

Наймолодший навчальний заклад Одеси – Південноукраїнський єврейський університет, створений за сприяння єврейської громади «Хабад-Шомрей Шабос». Навчальні програми університету розроблено спільно з Українським державним університетом міжнародної торгівлі та фінансів та Південноукраїнським державним педагогічним університетом. Студенти університету здобувають вищу освіту на фінансово-економічному та гуманітарному факультетах, а також додатково вивчають предмети єврейського освітнього циклу, долучаючись до культури та традицій свого народу.

Для дітей, які не навчаються в єврейських школах, існує недільна школа, розташована в приміщенні єврейського культурного центру. Втім, багато хто з учнів єврейських шкіл також відвідує цю школу. Також у громаді діють жіночий клуб, і молодіжний клуб — місце зустрічей єврейської студентської молоді.

Громада також допомагає євреям Одеси з проведенням обряду брит-мілу (обрізання) для дітей та дорослих чоловіків; церемонії бар- та бат-міцви для дітей, які досягають віку повноліття та хупи (весілля) для єврейських пар.

Громада також випускає найстарішу на півдні України щотижневу єврейську газету «Шомрей Шабос». Газета доставляє до будинків передплатників новини общинного життя, міську та республіканську інформацію, новини з-за кордону. Газета розповсюджується серед євреїв Одеси безкоштовно.

Підписатися На Розсилку