Skip to content Skip to footer

Іудейська Релігійна Громада «Хабад Любавич» у м.Кривому Розі

Основні історичні відомості:

Кривий Ріг – місто з багатою єврейською історією, але офіційно єврейська громада міста веде свою діяльність з початку 2000-х років. В 2001 році до Кривого Рогу приїхав рабин Лірон Едері, який зайнявся створенням Єврейської громади та її інфраструктури.

Було викуплено територію Центрально-міського району під школу, дитячий садок та спорткомплекс, а також територію, на якій було збудовано Синагогу, культурний центр та Музей. Завдяки взаємодії з міжнародними єврейськими фондами та активістами-меценатами у 2002 році було відкрито єврейську загальноосвітню школу та дитячий садок.

Громада веде активну діяльність, популяризує єврейське життя, відзначає єврейські свята та проводить заходи на Рош а-Шана, Суккот, Сімхат Тора, 19 Кіслева, Хануку, Пурім, Великодній Седер, Шавуот.

Особливу увагу у громаді приділяють розвитку програм для дітей та молоді. Працюють програми Недільної школи для дітей та підготовчі курси до школи. Створено юнацьку програму «Enerjew» та молодіжну програму «STARS», де хлопці та дівчата окрім вивчення Тори поглиблено вивчають традиції єврейського народу. Важливим є вивчення фольклору та класичних єврейських текстів.

Єврейська громада є культурним та духовним центром відродження єврейського життя у Кривому Розі. Сьогодні громадою створено можливості кожному жителю міста, що має єврейське коріння, приєднатися до громади, дізнатися про його народ та дозволити йому жити єврейським життям.

Підписатися На Розсилку