Skip to content Skip to footer

Іудейська Релігійна Громада у м.Кропивницький

Іудейська Релігійна Громада
у м.Кропивницький

м.Кропивницький,
вул.В.Чмиленко 90/40

+380 (52) 224-69-44

Основні історичні відомості:

Єврейська релігійна громада Хабад у м. Кропивницький була заснована у 1991 році і з того часу є одним із духовно-просвітницьких центрів Кіровоградської області. З самого початку громада займалася реалізацією масштабних проектів, одним із яких було повернення будівлі Великої Хоральної синагоги. Після цього почався тривалий процес роботи над реставрацією приміщення.

Пріоритетними завданнями Єврейської громади м. Кропивницький є культурно-просвітницька діяльність, а також створення єдиного общинного центру, який стане домом для всієї іудейської діаспори міста. Громада Кропивницького вшановує свою історію, тому за громади було створено музей «Євреї Єлисаветграда», який оповідає тривалу історію єврейського народу Кіровоградської області. Варто зазначити, що музей доступний для кожного охочого познайомиться з культурою та історією єврейського народу.

Особливу увагу члени громади приділяють підростаючому поколінню, тому спеціально для них було створено спеціалізовані навчальні заклади, де діти можуть здобувати гідну освіту згідно з усіма іудейськими традиціями. За єврейської громади також створено молодіжний клуб, де молоді люди можуть спілкуватися між собою, дискутувати про філософське трактування Тори, а також вивчати історію єврейського народу та класичну єврейську літературу. Крім цього, при громаді діє клуб вивчення Тори – «Коліль Тора».

Слід зазначити, що члени громади беруть активну участь у житті міста. І є частими організаторами заходів, мітингів на згадку про жертви Голокосту. Окрім цього, члени громади стежать за станом меморіальних комплексів та місць історичної пам’яті єврейської діаспори міста. Проводять реконструкції та встановлення нових пам’яток у Кропивницькому.

Підписатися На Розсилку