Члени громади є прихожанами мечеті при Ісламському культурному центрі «Аль-Басір».
Офіційне відкриття мечеті та ісламського культурного центру в місті Кам’янське Дніпропетровської области відбулось 20 жовтня 2019 року з виконання державного гімну та читання аятів Корану.
ІКЦ було відкрито у присутності представників мусульманських громад з усіх міст України: привітати одновірців приїхали імами-хатиби, керівники українських ІКЦ, Всеукраїнської асоціації «Альраід»; у церемонії відкриття взяв участь і муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов, бо нова мечеть належить саме до цього управління, та голова правління ДУМУ «Умма» Олег Гузік і пересічні вірні. Вітали мусульман і представники державної влади та місцевого самоврядування Кам’янського. Ушанував послідовників ісламу і голова міста Андрій Білоусов, а Наталя Першина, начальник департаменту релігій Дніпропетровської облдержадміністрації, надіслала вітальний лист, що його зачитали на церемонії. Зі вітальним словом до мусульман звернувся панотець Дмитро Поворотний, священник Православної Церкви України, військовий капелан, який також передав вітання Преосвященнішого Владики Сімеона, керуючого Дніпропетровською єпархією ПЦУ для «братів — мусульман, українців, земляків-краян, співбратів з цим великим святом».
Мусульманська громада Кам’янського кілька років будувала цю споруду, збирала кошти, власноруч робила ремонт, зокрема імам мечеті Алі (Віталій) Оверко довго й дуже наполегливо працював над тим, щоб місцева мусульманська громада мала місце для задоволення релігійних, духовних та освітніх потреб. Він залучав і збирав кошти, власноруч працював на будівництві та робив ремонт.
Шейх Саід Ісмагілов вручив подарунок мечеті — ткану картину (гобелен) з зображенням священної Аль-Акси.Громада приймала цього дня ще багато подарунків, зокрема й від Ліги азербайджанців Дніпровщини, що її очолює Сархош Ісмаїлов. Переклад Священного Корану вручили імамові мечеті та голові громади «Єдність».
У новій мечеті створено умови для забезпечення духовних потреб вірних, зокрема для проведення урочистих і скорботних подій — нікаху (одруження) та джаназа-намазу (заупокійної молитви).
В ІКЦ діють курси арабської мови та культури ісламського світу, недільна школа, де вчать читати й запам’ятовувати Коран, читають лекції з основ Ісламу, ісламської етики, історій пророків.Тут працює жіночий відділ і різні громадські організації мусульман.
Про те, як зводилася будівля ІКЦ та мечеті, як сформувалась община в Кам’янському, імам Алі розповідав виданню «Іслам в Україні» в 2018 році: «…Мечеть ми будуємо в місті Кам’янське, раніше це був Дніпродзержинськ – такий собі центр атеїзму. Але незважаючи на глибинне радянське минуле, в ньому збереглося досить багато місць поклоніння Богові. Є навіть католицький костел, який був побудований в XIX столітті поляками, які приїхали будувати металургійний завод і працювати на ньому. Але мечеті, по крайней мере в історичному минулому або точніше відповідно до тієї історією, що нам залишилася після її «підчищення» Російською імперією, тут ще не було. Можливо, в давні часи, коли цю землю населяли печеніги, які взяли, за деякими відомостями, іслам в ІХ столітті, або ж хазари, які взяли його після поразки від Марвана ІІ на початку VІІІ століття.
Але відомості про це до наших днів не дійшли. Вісім років тому (в 2012 р. – ред) мені вдалося відновити родинні зв’язки з двоюрідною сестрою, яку я не бачив до цього 22 роки. Навіть і подумати не міг, що коли-небудь побачу її знову. Але з волі Всевишнього Аллаха родинні зв’язки відновилися і ми стали їх підтримувати. З початком військових дій на Донбасі залишатися там стало небезпечно і нам потрібно було шукати місце, куди переїхати. Коли виникла така складна ситуація, пролунав дзвінок сестри, яка сказала: «Я знаю, що у вас там відбувається, приїжджайте, побудете в мене». Ми, звичайно, думали, що це не надовго, поїхали і планували повернутися. Але виявилося, що це — надовго, і ми вирішили влаштуватися в цьому місті. Я знав, що є громада мусульман в Дніпрі, познайомився з ними і потім дізнався, що у нас теж збираються мусульмани на джума-намаз (там була невелика мусалла). Я теж туди приходив, а з приїздом Едгара Девлікамова (імам мечеті м.Дніпро — ред.) вирішили створити мусульманську громаду в складі ДУМУ «Умма». Потихеньку навколо нас почали збиратися люди. Тобто навіть до того моменту, коли було прийнято рішення звести мечеть, вже сформувалася своя громада … Спочатку ми знімали приміщення на околиці в незручному місці, потім перебралися в більш відповідне. Збиралися на джума. Найчастіше на Аch, Магриб або Іша-намази, іноді на Фаджр. Проводили уроки арабської мови і т. д. Одного разу ми познайомилися з однією людиною, яка якось запропонувала почати будувати мечеть. Звичайно, це було сприйнято «на ура», але ми не знали, як це буде відбуватися, що буде робитися, але вирішили все-таки спробувати. І людина почала збирати кошти, які могла —- по знайомих, по друзях і так ось і почала будуватися мечеть. Ця людина робила і робить цю добру справу не для якогось самопіару і не для того, щоб хтось, дізнавшись про його добрі справи і наміри, похвалив його. Тому він категорично проти того, щоб його ім’я десь озвучувалася».
Мусульманська община «Єдність», навіть не маючи довгий час власного ІКЦ та мечеті, не ліше гуртувалася навколо виконання релігійних обов’язків, а й вела активну громадську, суспільно-значущу діяльність, реалізуючі багато проєктів та програм милосердя та благодійності. Причому в центрі уваги послідовників ісламу були не тільки одновірці — мусульмани Кам’янського прагнуть полегшувати життя усім потребуючим співгромадянам, без залежності від їхного етнічного походження чи віросповідання, світоглядних переконань. Прикладом тому — взаємодія з громадськими та релігійними фондами та організаціями, що належать до різних церков та об’єднань. Зокрема, імам Віталій Оверко та прихожани мечеті «Аль-Басір» (м. Кам’янcьке)мають досвід співпраці в благому з міським відділенням фонду «Карітас Кам’янське» (Українська Греко-Католицька Церква)— згадаймо лише лютий 2019 року, коли мусульмани зібрали та привезли до «Карітасу» 200-літрові чували, наповнені одягом, розсортованим за типом і розміром.
Зібрані речі було розподілено між малозабезпеченими мешканцями міста. Представники «Карітаса» подякували мусульманам за співпрацю, а ті, своєю чергою, також подякували представникам фонду за нагоду долучитися до такої потрібної ініціативи.
Також мусульмани Кам’янського збирали кошти на придбання продуктів та предметів першої необхідності для потребуючих, становище яких через карантинні обмеження значно погіршилося.
Регулярно збираються кошти та формуються набори з допомогою і для малозабезпечених та багатодітних родин міста, причому допомога надається без залежності від релігійної чи етнічної приналежності потребуючих. Такі акції можливі не лише завдяки пожертвам місцевих мусульман —кошти на цю добру справу збираються й іншими общинами, що входять до ДУМУ «Умма» та активістами ІКЦ Всеукраїнської асоціації «Альраід».
Мусульмани Кам’янського, яке і їх одновірці в усій Україні, приділяють увагу роз’яснювальній роботі , аби підтримувати на належному рівні толерантність та віротерпимість в місті та запобігати проявам ісламофобії. З метою спростування хибних стереотипних думок та уявлень про іслам та мусульман, активісти виходять на вулиці міста, пропонуючи перехрожим поставити будь-яке запитання стосовно віровчення Пророка й його послідовників.
Таким чином, мусульмани Кам’янського не стоять осторонь проблем усього українського суспільства, намагаючись допомогати найбільш уразливим верствам, беруть участь в різноманітних програмах та акціях. Також долучаються до програм з озеленення та благоустрою. І все це жодним чином не протирічить релігійним приписам сповідуваної релігії, а є прямим наслідком віри, її дієвим уречевленням.