Skip to content Skip to footer

«Нур Аль-Іслам»

«Нур Аль-Іслам»

м.Житомир,
вул. Хлібна 2

+380 (97) 460-40-92

У ньому є молитовний зал (мечеть), де щодня відбувається п’ятиразова молитва; бібліотека з різноманітними носіями інформації: численна література російською, українською та арабською мовами, аудіо- та відеоматеріали про Іслам і східну культуру; недільна школа арабської мови і культури ісламського світу; жіночий відділ; навчальні класи тощо. Тут проводяться заходи для тих, хто цікавиться культурою та традиціями народів, які сповідують Іслам, круглі столи та лекції, заходи, спрямовані на досягнення і підтримання міжетнічного, міжрелігійного миру.

Але жодна лекція, жоден симпозіум не скаже краще про суть і морально-етичну основу віровчення, ніж діяльність його послідовників. І це дуже добре розуміють мусульмани Житомира, які, окрім культурно-просвітницьких, пізнавальних заходів, проводять багато благодійних акцій. І не тільки для того, щоб таким чином розвіяти неправдиві стереотипи та упередження, які досі існують в неісламському середовищі. Передусім їх благі справи — це прагнення заслужити задоволеність Всевишнього. Адже вони, як і кожен послідовник Ісламу, знають: «Милосердним людям надасть свою милість Милостивий Аллаг, будьте милосердні до мешканців землі, і буде милостивий до вас Той, Хто на небі».

Тому допомога потребуючим — звичайна справа для мусульман Житомира, особливо ця робота активізується під час священного для послідовників ісламу місця Рамадан: кілька десятків малозабезпечених сімей Житомира отримують від організації «Нур аль-іслам» продукти в цей благословенний місяць. При цьому починаючи з 2020 року мусульмани дотримуються всіх умов карантину.

На жаль, в історії мусульманської общини м.Житомир є й сумні сторінки:  мечеть «Нур-Іслам» стала однією з чотирьох, які в 2016-2018 роках піддались невмотивованим  обшукам СБУ, які проводились з порушенням процесуального законодавства під час проведення обшуку,  що дало привід Муфтієві Духовного управління мусульман України «Умма» заявляти про системні переслідування мусульман-сунітів. В  серпні 2017 року в мечеті Житомира  з’явилася велика кількість правоохоронців та силовиків, при цьому в мечеті був присутній лише імам, і  при обшуку  підкинули літературу, яку оголосили «забороненою».  Цікаво, що  в Україні немає списку забороненої літератури, як у Російській Федерації. Немає великого списку заборонених матеріалів, що підкидають — як, наприклад, підкидали в окупованому Криму — в мечетях, в ІКЦ, в медресе, — та в регіонах Росії. Проте в Україні є єдина постанова про дві книжки, надруковані за кордоном і завезені та поширювані однією з організацій Одеси. І 2012 року цю організацію через суд було закрито, книжки вилучено. Одеський суд вирішив, що вони є заборонені через те, що, як зазначено в постанові суду, «пропагують культ насильства та жорстокості, расову, національну чи релігійну нетерпимість та дискримінацію». Назва першої книжки, російською мовою, — «Отведение сомнений», друга книжка, також російською мовою, називається «Нарушение Единобожия». Ані в  мечетях ДУМУ «Умма», ані в ІКЦ  ГС «Всеукраїнська асоціація «Альраід» ніколи цих книжок не було, й, відповідно, для мусульман було дуже дивно, що під час кожного обшуку, починаючи з обшуку в Сумах, підкидають саме ці дві книжки. «Якби список такої літератури був більший, мабуть, підкидали б ще щось. Але через те, що є постанова лише з двох книжок — щоразу, під час кожного обшуку, підкидають саме ці дві книжки», — зауважив свого часу шейх Саід Ісмагілов.  Шейх Саід певен, що подібні непорозуміння будуть зрештою вирішені, й така ганебна практика в дусі влади на окупованих РФ територіях  більше не матиме місця на підконтрольній Україні території.

Підписатися На Розсилку