«НУР АЛЬ-ІСЛАМ»

«НУР АЛЬ-ІСЛАМ»

м. Житомир, вул. Хлібна, 2
+38 (097) 460-40-92

У ньому є молитовний зал (мечеть), де щодня відбувається п’ятиразова молитва; бібліотека з різноманітними носіями інформації: численна література російською, українською та арабською мовами, аудіо- та відеоматеріали про Іслам і східну культуру; недільна школа арабської мови і культури ісламського світу; жіночий відділ; навчальні класи тощо. Тут проводяться заходи для тих, хто цікавиться культурою та традиціями народів, які сповідують Іслам, круглі столи та лекції, заходи, спрямовані на досягнення і підтримання міжетнічного, міжрелігійного миру.
Але жодна лекція, жоден симпозіум не скаже краще про суть і морально-етичну основу віровчення, ніж діяльність його послідовників. І це дуже добре розуміють мусульмани Житомира, які, окрім культурно-просвітницьких, пізнавальних заходів, проводять багато благодійних акцій. І не тільки для того, щоб таким чином розвіяти неправдиві стереотипи та упередження, які досі існують в неісламському середовищі. Передусім їх благі справи — це прагнення заслужити задоволеність Всевишнього. Адже вони, як і кожен послідовник Ісламу, знають: «Милосердним людям надасть свою милість Милостивий Аллаг, будьте милосердні до мешканців землі, і буде милостивий до вас Той, Хто на небі».
Тому допомога потребуючим — звичайна справа для мусульман Житомира, особливо ця робота активізується під час священного для послідовників ісламу місця Рамадан: кілька десятків малозабезпечених сімей Житомира отримують від організації «Нур аль-іслам» продукти в цей благословенний місяць. При цьому починаючи з 2020 року мусульмани дотримуються всіх умов карантину.

Previous
Next

На жаль, в історії мусульманської общини м.Житомир є й сумні сторінки:  мечеть «Нур-Іслам» стала однією з чотирьох, які в 2016-2018 роках піддались невмотивованим  обшукам СБУ, які проводились з порушенням процесуального законодавства під час проведення обшуку,  що дало привід Муфтієві Духовного управління мусульман України «Умма» заявляти про системні переслідування мусульман-сунітів. В  серпні 2017 року в мечеті Житомира  з’явилася велика кількість правоохоронців та силовиків, при цьому в мечеті був присутній лише імам, і  при обшуку  підкинули літературу, яку оголосили «забороненою».  Цікаво, що  в Україні немає списку забороненої літератури, як у Російській Федерації. Немає великого списку заборонених матеріалів, що підкидають — як, наприклад, підкидали в окупованому Криму — в мечетях, в ІКЦ, в медресе, — та в регіонах Росії. Проте в Україні є єдина постанова про дві книжки, надруковані за кордоном і завезені та поширювані однією з організацій Одеси. І 2012 року цю організацію через суд було закрито, книжки вилучено. Одеський суд вирішив, що вони є заборонені через те, що, як зазначено в постанові суду, «пропагують культ насильства та жорстокості, расову, національну чи релігійну нетерпимість та дискримінацію». Назва першої книжки, російською мовою, — «Отведение сомнений», друга книжка, також російською мовою, називається «Нарушение Единобожия». Ані в  мечетях ДУМУ «Умма», ані в ІКЦ  ГС «Всеукраїнська асоціація «Альраід» ніколи цих книжок не було, й, відповідно, для мусульман було дуже дивно, що під час кожного обшуку, починаючи з обшуку в Сумах, підкидають саме ці дві книжки. «Якби список такої літератури був більший, мабуть, підкидали б ще щось. Але через те, що є постанова лише з двох книжок — щоразу, під час кожного обшуку, підкидають саме ці дві книжки», — зауважив свого часу шейх Саід Ісмагілов.  Шейх Саід певен, що подібні непорозуміння будуть зрештою вирішені, й така ганебна практика в дусі влади на окупованих РФ територіях  більше не матиме місця на підконтрольній Україні території.

Щоб дізнатися більше про ДУМУ "УММА" перейдіть за посиланням

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: