«Салям»

«Салям»

м. Черкаси, вул. Пацаєва, 7

Релігійну громаду мусульман в Черкасах офіційно зареєстровано в 2013 році, до цього вона існувала і забезпечувала потреби — духовні та релігійні — неофіційно. Нині РГМ забезпечує виконання релігійних потреб — п’ятиразова молитва та обов’язкова спільна п’ятнична молитва (джума-намаз), відзначення релігійних свят, виконання ритуалів (ніках (укладання шлюбу), обряди з нагоди народження дитини (ім’янаречення і ін.), допомагає в здійсненні циркумцизії (суннат)¸ проводжає в останню путь померлих дженазе-намазом.

Одним з видів діяльності громади є поширення релігійних знань, відповідних ісламському віровченню: проводяться як загальні, так і індивідуальні уроки з історії релігії, вивчення Корану, життєдіяльності пророка та його сподвижників, історії поширення ісламу в світі. Уроки проводяться для всіх охочих без поділу на вік та стать, тобто – для чоловіків, жінок і дітей.

Також відбуваються просвітницькі заходи й для немусульман, оскільки поширення достовірної інформації про Іслам, спростування хибних стереотипів щодо цього віровчення та його послідовників має велике значення для створення атмосфери толерантності та добросусідства в суспільстві. При цьому під час таких заходів йдеться й про небезпеку екстремістських течій як в ісламі, так і в інших віровченнях, що часто-густо виникають саме через невігластво і й нетерпимість до світоглядних переконань інших людей, через неглибоке та поверхневе знання про власну релігію. Тому під час таких заходів мусульмани громади підкреслюють несприйняття будь-яких форм і проявів екстремізму і тероризму.

Прагнучи збереження миру і спокою в суспільстві, толерантного та шанобливого ставлення одне до одного в міжетнічних і міжконфесійних відносинах як у Черкасах, так і в загальнодержавному і світовому масштабі, РГМ «Салям» піклується про особистісне зростання вірян, проведення просвітницьких заходів щодо вивчення історії та культури як власної релігії, так і ознайомлення з культурою та світоглядними переконаннями послідовників інших віровчень задня подолання негативних явищ в суспільстві — таких як ксенофобія та нетерпимість. Тож в Черкасах мусульмани є ініціаторами проведення спрямованих на налагодження діалогу та співпраці на благо усього суспільства міжрелігійних та міжконфесійних заходів за участі як мусульман, так і немусульман.
В РГМ «Салям» крім задоволення релігійних і духовних потреб своїх членів, реалізують соціально-значущі проєкти та програми, спрямовані на підтримку родини та сімейних цінностей, виховання майбутнього покоління в на засадах морально-етичних приписів ісламу та загальнолюдських цінностей; мусульмани беруть участь в екологічних акціях, часто співпрацюючи в цьому з іншими громадськими організацями та спільнотами.

Особливе значення для мусульман м.Черкаси (як і для їхніх одновірців у всій Україні) мають акції з допомоги малозабезпеченим, самотнім, особам похилого віку, підопічним інтернатних заходів тощо. Це підкреслює унікальність ісламу , в якому пріоритетними є милосердя, милість і доброта над іншими аспектами моральної сфери життєдіяльності людини. Мекканські сури сповнені аятів, в яких йдеться про милосердне ставлення до знедолених, сирот, вдов і незаможних. В цьому і є справжня природа, сенс Ісламу, викладені в Священному Корані і хадісах пророка Мухаммада. Іслам закликає мусульман до милосердя, терпіння і солідарності, наказує допомагати людям в тих справах, які зближують з Богом: «Допомагайте один одному в благочесті і богобоязливості, але не допомагайте один одному в гріху і посяганні». Істинний віруючий не відвертається від людей, як і не розділяє їх за спорідненням, національними та іншими ознаками. Іслам, як і багато релігій, закликає тільки до миру і злагоди, а всі, хто спотворює цей сенс, переслідують лише власні корисливі цілі.

На заходи, пов’язані з мусульманськими святами і подіями, РГМ «Салям» запрошує не тільки одновірців, а й немусульман. Це сприяє єднанню поліетнічного, мультикультурного українського суспільства і демонструє відкритість мусульман до спільної роботи на благо України, ґрунтуючись на загальнолюдських цінностях.

Щоб дізнатися більше про ДУМУ "УММА" перейдіть за посиланням

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: