Skip to content Skip to footer

«Ісламський Центр»

«Ісламський Центр»

м.Київ,
вул.Дегтярівська 25-А

+380 (44) 490-99-96

Релігійна спільнота мусульман м.Києва, що є прихожанами мечеті Ісламського культурного центру української столиці. Існує з 2001 року. 

На святкові молитви в Ісламському культурному центрі збираються до 4-5 тисяч вірян – при цьому в трьох молитовних залах (двох чоловічих та одному  – жіночому) не завжди вистачає  місць, тому віруючі підносять молитви на подвір’ї.

Щороку мусульмани відзначають Курбан-байрам (Ід аль-Адха) — свято закінчення хаджу за 70 днів після свята Ураза-байрам, на 10-й день місяця зуль-хіджа, згадуючи жертву пророка Ібрагима (Авраама), коли Всевишній змилостився над пророком Ібрагимом й замінив сина, що його Ібрагим хотів принести в жертву, на ягня. І на згадку про ту подію мусульмани жертвують худобу. Це свято набуває особливого соціального значення, бо баранів жертвують малозабезпеченим і незаможним — тим, у кого нині з тих чи тих причин не було б без цієї пожертви змоги поставити на святковий стіл і поїсти м’яса. 

Друге велике мусульманське свято -— Ід аль-Фітр (Рамадан-байрам, Ураза (Ораза)-байрам). Разом з тисячами  прихожан мечеті Ісламського культурного центру зазвичай моляться й високі гості, представники дипломатичних місій із країн ісламського світу, голови земляцтв і діаспорних організацій, привітати послідовників ісламу зі святом завершення місяця посту приходять і немусульмани — відомі українські політики та громадські активісти. Після молитви завжди влаштовуються частування,  святковий концерт, неформальне спілкування, а для наймолодших – батути, подарунки й аквагрим, сувеніри для жінок; охочі можуть позмагатися в армрестлінгу чи в стрільбі з  лука та арбалета. 

В мечеті Ісламського культурного центру проводяться й церемонії одруження — нікях. До речі, саме тут обіцянки вірності і намір прожити все життя разом давали один одному Бекір Сулейманов і Сусанна Джамаладінова (відома як Джамала, переможниця «Євробачення-2016»). Зауважимо, що молитви і звернення до молодих Муфтій виголошував трьома мовами — українською, арабською та кримськотатарською. Також шейх Саід вручив молодятам екземпляр Священного Корану.

В Ісламському культурному центрі міста Київ  щороку (виключення – «карантинні» 2020 та 2021 рр.) проводиться «EAST FEST» — свято, задумане не просто як демонстрація різноманіття східних традицій, а й як ще одна ланка, що об’єднує громадян нашої країни.

В Ісламському культурному центрі Києва щороку проводиться Всеукраїнський  конкурс читців Корану з України, держав пострадянського простору, близького та далекого зарубіжжя — змагання, на якому мусульмани демонструють своє знання Священної Книги, здатність  прочитати напам’ять кілька її частин або весь текст Послання. При цьому змагання знавців проводиться не для мирської слави, а насамперед заради задоволення Всевишнього і, крім того, в підтримку традиції заучування напам’ять і читання Священного Корану, яка існує понад чотирнадцять століть, з часів пророка Мухаммада Саме завдяки їй вдалося зберегти ісламську спадщину і донести тексти послань такими, якими вони були відпочатку, у першоджерелі — без викривлень і пізніших сторонніх включень. Аяти Корану і хадиси усними переказами хафізів передавалися з покоління в покоління, і зараз ця традиція — жива. 

Мусульмани переконані —за будь-яких умов, навіть при відсутності паперових, електронних або будь-яких інших носіїв інформації, поки житиме хоча б один хафіз аль-кур’ан, буде звучати слово послання.  Серед учасників конкурсів —  люди різної статі і віку, різної етнічної приналежності — українці, кримські татари, росіяни, поляки, молдавани, араби, представники тюркських народів й ін. Але всі вони один для одного — брати і сестри, адже іслам як релігія миру не розділяє своїх послідовників за національною чи расовою ознакою.

Ісламський культурний центр м.Києва – це не лише релігійна, а й  і культурна організація, що опікується задоволенням релігійних і духовних потреб мусульман, а також сприяє особистісному зростанню своїх членів, організовує різноманітні культурно-просвітницькі заходи, навчальні семінари та тренінги. 

Основна діяльність ІКЦ полягає насамперед у налагодженні міжрелігійного та міжкультурного діалогу, донесенні до українців правдивої інформації про Іслам, руйнації міфів щодо Ісламу та мусульман, а також підвищення освіченості мусульман України.

 

З 2014 року при ІКЦ працює «Гімназія «Наше майбутнє» (з 2021 року – лінгвістичний ліцей) — приватний загальноосвітній заклад основної і середньої загальної освіти. Діяльність школи здійснюється на підставі державної ліцензії. Зміст освіти визначає державний освітній стандарт. Крім того, до навчального плану школи включено такі дисципліни, як «Арабська мова» і «Національні традиції».

Ісламський культурний центр м.Києва вже неодноразово приймав учасників Міжнародної літньої ісламознавчої школи, яку організовує та проводить Український центр ісламознавчих досліджень та ГС «Всеукраїнська асоціація «Альраід» спільно з Духовним управлінням мусульман України «Умма».

Підписатися На Розсилку