Skip to content Skip to footer

Громада Рідної Української Віри «Хортиця»

Громада Рідної Української Віри «Хортиця»

м.Запоріжжя,
вул.Сергія Синенка 69,
кв.40

Громада створена у 1997 році. Ініціатор – колишній офіцер радянської армії Володимир Іванович Мельниченко (1946-2020), який зібрав навколо себе однодумців. Вчився у Вінниці на релігієзнавстві у О.Безверхого. Під його впливом став переконаним рідновіром. Після його смерті громаду очолила його дружина.

Місцем зборів є о.Хортиця, де члени громади збираються на старому святилищі. Там колись була обсерваторія, сонячний годинник, за яким наші предки орієнтувалися в часі. Серед членів громади викладачі, співробітники заповідника, творча інтелігенція, які прагнуть зберегти пам’ять про віру предків. Складом громади пояснюються основні форми діяльності – просвітництво, самоосвіта, опрацювання наукової літератури.

Громада організовує богослужіння, вивчає основи віри, в он-лайн слухає лекції О.Безверхого, інших викладачів Духовної академії, які виставлені в YouTube. Є солідна рідновірська бібліотека, зібрана ще засновником громади Володимиро Мельниченко, якою користаються не тільки члени громади, але й мешканці Запоріжжя. Святкують всі рідновірські свята – Купайла, Покрова тощо. Громада займається релігійно-просвітницькою, волонтерською роботою, підтримує хлопців на фронті.

Підписатися На Розсилку