Skip to content Skip to footer

Громада Рідної Віри «Зоря»

Основні історичні відомості:

Громада створена наприкінці 1990-х років, існує з часів перебудови, коли активізувалися ідентифікаційні процеси серед українців. Свідомим громадянам важило визначити себе в історичному і культурному контексті. Зріс інтерес до прадавніх часів, які свідомо замовчувалися, бо українці поставали більш давньою цивілізацією, ніж росіяни, а вся історія починалася із 988 р. – хрещення Русі. Члени громади – представники української інтелігенції, освічені члени суспільства відчули себе представниками контркультури, шукали і знаходили в різних експедиціях давні артефакти, котрі свідчили про стародавність цивілізації на українських теренах. Любов до старовини України, пошук історичних підтверджень давнього походження українців сформував спільноту людей, які об’єдналися в громаду, в якій активно спілкувалися, обговорюючи наукові відкриття, нові данні.

Діяльність громади:

Нині громаду очолює лікар, доцент Медичного університету, який продовжує вивчати українські старожитності, цікавиться знахарством, шукає прояви двовір’я українців. Результати експедицій акумулює у науково-популярні видання, які складають основу бібліотеки громади.

Короновірус і карантин кардинально змінили життя громади, яке перенеслося в он-лайн, всі події відбуваються дистанційно, що впливає на активність членів громади. Комунікація обмежена родичами і друзями. Але громада має намір відновити своє дослідницьке і просвітницьке покликання, очікуючи завершення карантину і будівництва вінницького храму.

Підписатися На Розсилку