Наталі Коваленко
Діна Паніна
Перша зустріч одеситів з Вірою бахаї сталася в березні 1990 року. Лінда Годвін, яка працювала в той час в радянсько-американській організації, привезла з Хайфи в Одесу музичну групу «El-Viento Canta» ( «Вітер співає»). Концерт відбувся у великій актовій залі університету. Зал був заповнений студентами з усього міста і концерт пройшов з великим успіхом.
Пізніше Лінда приїхала в Одесу з музикантом Рейем Граммером. Концерт відбувся в тому ж залі і з тим же успіхом. Після обох концертів музиканти запрошували всіх бажаючих в гуртожиток поблизу, де вони зупинилися. Вони розповідали гостям про Віру бахаї, показували слайди з фотографіями Святих місць в Хайфі.
Трохи пізніше Лінда привезла велику групу молоді з Хайфи, Німеччини, Франції та Канади.
У серпні 1990 року в Одесу приїхав перший піонер. Ним виявилася літня перська жінка – Шамсі Седагад, дитинство якої минуло в Ашхабаді, потім її сім’я змушена була емігрувати в Іран. Все своє життя вона присвятила піонерству. Вона побувала в Америці, Англії, інших країнах. В Одесі вона була дуже активна, організовувала безліч зустрічей як у себе вдома, так і в різних організаціях. І досить скоро в Одесі з’явилися перші бахаї-одесити. Шамсі прожила в Одесі близько 2 років.
В Одесу продовжували приїжджати групи Багаї: група «Меріон Джек», вокально-танцювальна молодіжна група «Віжин». Ці групи влаштовували концерти, після яких вони запрошували всіх бажаючих на зустрічі і на цих зустрічах люди ставали бахаї.
12 листопада 1990 було обрано перші місцеві Духовні Збори м.Одеси.
До грудня-січня 1990 роки кількість бахаї в Одесі значно збільшилася. Їх було вже близько двадцяти осіб. В цей же час громада була офіційно зареєстрована. Трохи пізніше відбулася радісна подія. Громаді були пожертвувані гроші на покупку Центру, який і був придбаний.
Прийшов час, коли вже одесити стали виїжджати в інші місцевості з метою поширення Віри бахаї. Вони служили піонерами в Якутії, Молдові, Білорусі.
Три людини служили у Світовому Центрі бахаї в Хайфі.
Практично щороку одесити обиралися в Національне Духовні Збори.
В даний час, як і в усьому світі, зусилля громади спрямовані на духовну освіту дітей, підлітків, молоді та дорослих.
У різний час організовувалося безліч навчальних гуртків, дитячих класів, підліткових груп на заняття в яких запрошуються всі бажаючі. Регулярно проходять молитовні зустрічі, куди приходять як бахаї і друзі Віри. Організовувалися молодіжні проекти і зльоти, літні та зимові школи, підліткові табори.
Протягом трьох років функціонувала підліткова група. Молодь виросла і тепер дві дівчини з групи, пройшовши відповідну підготовку, взяли на себе відповідальність проведення занять з дітьми.
Виставки фотографій Святих Місць бахаї і Храмов проходили в Будинку музеї Реріха, в приватній картинній галереї і в офісі Спілки журналістів Одеської області.
Час від часу з’являються публікації про Віру Бахаї в одеських газетах. На Одеській радіостанції «Гармонія світу» була представлена програма, що складається з 8 блоків, в якій розповідалося про Віру бахаї.