Skip to content Skip to footer

“Одеса-Центральний”

“Одеса-Центральний”

м.Одеса,
пров.Книжковий 19,
оф.3

+380 (97) 270-52-40

Контактна Особа:

Основні історичні відомості:

Першими Свідками в Одесі були дві жінки, які переїхали сюди з м. Ялти АР Крим. З огляду на протидію, яку чинила Радянська влада Свідкам Єгови, проповідницька діяльність проводилась підпільно. Але вже через 2 роки була сформована невеличка група, серед якої було подружжя Буховець Лідія та Віктор. В 1970 році Буховець Лідія була засуджена як Свідок Єгови на 5 років ув’язнення. На вихованні Віктора залишилось двоє малолітніх дітей. Пізніше до Одеси переїхали інші Свідки, які повертались після заслання до Сибіру. Аж до 1990 років одеська громада Свідків підпільно друкувала часопис «Вартова Башта» та «Пробудись!», які задовольняли духовні потреби вірян. 

Коли у 1991 році з діяльності Свідків Єгови була знята заборона, в Одесі відбулося регіональне богослужіння, на яке з’їхались Свідки з багатьох куточків країни. 

На теперішній час в Одесі нараховується близько 30 громад, в яких налічується 2720 осіб. Богослужіння громади проводять в сімох культових будівлях, що називаються Залами Царства. Ці громади об’єднують людей різних культур та мов, зокрема росіян, українців, молдован, гагаузів, вірмен та ромів. Вірян належать до різних професій, серед яких є лікарі, юристи, приватні підприємці та особи із професійною освітою. 

Сучасна діяльність:

Кожен Свідок Єгови намагається бути корисним членом суспільства. Місцеві Свідки також приймають активну участь у прибиранні суспільних об’єктів міста, таких, як парки та сквери. Неодноразово надавалась допомога в прибиранні території стадіону «Чорноморець», під час якого вивозились тонни сміття. Такий внесок у благоустрій міста неодноразово позитивно було відзначено місцевою владою.

Підписатися На Розсилку