“Миколаїв-Портове”

“Миколаїв-Портове”

м. Миколаїв, вул. Сьома Слобідська, буд. 71
+380 (67) 867-47-88

Контактна особа:

Основні історичні відомості:

У 50-х роках ХХ століття в Миколаєві проживало три сім’ї Свідків Єгови, але під тиском влади були змушені покинути місто. У 1962 році до Миколаєва приїхав Тимофій Новіков. Поступово на його проповідь відгукнулося кілька сімей. Через статус закритого міста, в якому в радянський час були розташовані секретні і військові підприємства, тут КДБ стежив за вірянами надзвичайно прискіпливо. Особливо тяжким для громади став 1982 рік, коли міліція в один день прийшла з обшуками до кількох сімей Свідків, а після обшуків відкрила проти вірян кримінальні провадження. Попри усі ці обмеження чисельність Свідків зростала. У 1991 році в місті проживав 191 Свідок і функціонувало 2 громади. В 1992 році громада отримала юридичну реєстрацію (“Релігійна громада Свідків Єгови в м. Миколаєві”).

Впродовж років громада надавала допомогу мерії в облаштуванні та прибиранні громадської території, в ремонті стадіону, ремонті шкіл, а також регулярно прибирались парки та здійснювались роботи з благоустрою міста. Разом із цим Свідки проводять важливу просвітницьку роботу із вразливими верствами населення, надаючи духовну та практичну допомогу особам, що мали наркотичну залежність.

Сучасна діяльність:

На сьогодні в місті діє 20 громад, а богослужіння регулярно відвідує понад 4 тисяч осіб. Побудовано 7 культових будівель Залів Царства, одна з яких також служить майданчиком для проведення регіональних богослужінь Свідків з Миколаївської та Херсонської областей. У 2014 році Свідки Єгови в Миколаєві зібрали близько 20 тонн продуктів для постраждалих від воєнних дій на сході країни. Близько 160 Свідків і членів їхніх сімей, які виїхали із зони конфлікту, були розселені в домах Свідків у Миколаєві та області.

Громада «Миколаїв-Портове» діє з 2002 року. На даний час він налічує 101 особу віком від 10 до 94 років. З 2012 року громада «Миколаїв-Портове» проповідує іноземним студентам і морякам. Частина богослужінь проходить англійською мовою, а іноземці, що цікавляться Біблією, отримують від Свідків біблійну літературу англійською, французькою, китайською, арабською, гінді, тамільскою та іншими мовами.

Previous
Next

Щоб дізнатися більше про СВІДКІВ ЄГОВИ перейдіть за посиланням

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: