Контактна Особа:
Гульков Ігор
Основні історичні відомості:
У 50-х роках ХХ століття в Миколаєві проживало три сім’ї Свідків Єгови, але під тиском влади були змушені покинути місто. У 1962 році до Миколаєва приїхав Тимофій Новіков. Поступово на його проповідь відгукнулося кілька сімей. Через статус закритого міста, в якому в радянський час були розташовані секретні і військові підприємства, тут КДБ стежив за вірянами надзвичайно прискіпливо. Особливо тяжким для громади став 1982 рік, коли міліція в один день прийшла з обшуками до кількох сімей Свідків, а після обшуків відкрила проти вірян кримінальні провадження. Попри усі ці обмеження чисельність Свідків зростала. У 1991 році в місті проживав 191 Свідок і функціонувало 2 громади. В 1992 році громада отримала юридичну реєстрацію (“Релігійна громада Свідків Єгови в м. Миколаєві”).
Впродовж років громада надавала допомогу мерії в облаштуванні та прибиранні громадської території, в ремонті стадіону, ремонті шкіл, а також регулярно прибирались парки та здійснювались роботи з благоустрою міста. Разом із цим Свідки проводять важливу просвітницьку роботу із вразливими верствами населення, надаючи духовну та практичну допомогу особам, що мали наркотичну залежність.
Сучасна діяльність:
На сьогодні в місті діє 20 громад, а богослужіння регулярно відвідує понад 4 тисяч осіб. Побудовано 7 культових будівель Залів Царства, одна з яких також служить майданчиком для проведення регіональних богослужінь Свідків з Миколаївської та Херсонської областей. У 2014 році Свідки Єгови в Миколаєві зібрали близько 20 тонн продуктів для постраждалих від воєнних дій на сході країни. Близько 160 Свідків і членів їхніх сімей, які виїхали із зони конфлікту, були розселені в домах Свідків у Миколаєві та області.
Громада «Миколаїв-Портове» діє з 2002 року. На даний час він налічує 101 особу віком від 10 до 94 років. З 2012 року громада «Миколаїв-Портове» проповідує іноземним студентам і морякам. Частина богослужінь проходить англійською мовою, а іноземці, що цікавляться Біблією, отримують від Свідків біблійну літературу англійською, французькою, китайською, арабською, гінді, тамільскою та іншими мовами.