Skip to content Skip to footer

“Маріуполь-Приморське”

"Маріуполь-Приморське"

м.Маріуполь,
вул.Громової 65

+380 (67) 986-52-71
+380 (96) 246-37-63

Контактна Особа:

Основні історичні відомості та сучасна діяльність:

Перші Свідки Єгови з’явились у Маріуполі в 1968 році. Попри радянську заборону кількість вірян у місті поступово зростала. Громада «Маріуполь-Приморське» існує з 1994 року, а з 2006 року збирається у власній культовій будівлі Залі Царства. До громади належить 94 вірянина віком від 14 до 87 років. 

У 2014 році Свідки Єгови в Маріуполі організували допомогу своїм одновірцям, які шукали прихисток від бойових дій. Спочатку було організовано цілодобове чергування на автовокзалах, на залізничному вокзалі та інших місцях, куди прибували біженці. Один із маріупольських Залів Царства було перетворено на сортувальний центр гуманітарної допомоги. Цю допомогу надавали як місцеві Свідки, так і Свідки з інших регіонів України. Окрім продуктів, в центрі були наявні матраци, подушки, одяг, посуд, речі першої необхідності. Завдяки цьому сім’ї біженців одразу отримували все необхідне. 

24 січня 2015 року, після того як місто зазнало жахливого ракетного обстрілу, вже на другий день 160 добровольців розпочали ремонт 34 пошкоджених квартир. В цілому було відновлено 58 квартир та відбудовано 3 будинки. Тим, хто втратив рідних, була надана психологічна та практична допомога. Цю допомогу отримували також і ті, хто не є Свідками.

Всього протягом 2014‒2015 року Свідки Маріуполя надали різну допомогу тисячам біженців. Десятьох з них безкоштовно розмістили у себе на довгий строк віряни громади «Маріуполь-Приморське». 

Як правило, помешкання надавали на три і більше місяців. Вся ця допомога була надана не тільки переселенцям-Свідкам, але й членам їхніх сімей, навіть, якщо вони не були Свідками.

Після обстрілу Маріуполя у 2015 році більшість внутрішньо переселених осіб вирішили поїхати далі від лінії розмежування, а інші вирішили залишитися в місті. Зокрема, у громаді «Маріуполь-Приморське» тепер служить троє внутрішньо переміщених осіб.

Підписатися На Розсилку