Skip to content Skip to footer

“Лисичанськ-Центральний”

“Лисичанськ-Центральний”

м.Лисичанськ,
вул.9-го Травня 8-Б

+380 (99) 977-23-99

Контактна Особа:

Основні історичні відомості:

В Лисичанську з’явилася одна із перших громад Свідків Єгови, утворених на східних теренах України (Любимівський Пост, нині район станції Переїзна). Ця група утворилася не пізніше 1923 року за допомогою інженера Трумпі, швейцарця за походженням, який переїхав до Російської імперії близько 1900 року. Станом на 1928 рік група налічувала не менше 50 вірян. Хоча радянська влада примусила подружжя Трумпі переїхати до Харкова, група в Любимівському Пості не припинила існування. Під проводом старійшини на прізвище Каробанець самостійно виготовляли християнську літературу на креслярському папері і вели переговори з місцевою владою про отримання дозволу на друк в типографії біблійної літератури. Про діяльність громади в 1930—40 роках інформація не зберіглась. 

Вже після Другої світової війни Свідки Єгови з Ровеньок і хутору Калинівка (Луганська область) згадували, що охрестилися, почувши біблійну звістку від інженера-швейцарця (ймовірно, Трумпі), «який привіз із собою чемодан біблійної літератури… і навернув нас».

Сучасна діяльність:

Свідки Єгови повернулись до Лисичанська в 1989 році. Відтоді кількість вірян у місті швидко зросла. На даний час в Лисичанську існує три громади, в яких налічується 452 особи. 

Свідки, що живуть на території колишнього Любимівського Поста, належать до громади Лисичанськ—Центральний. Його щотижневі богослужіння відвідує 134 особи. До пандемії богослужіння проводились у культовій будівлі Залі Царства, зведеному власними силами у 2001 році. Як і на всіх богослужіннях Свідків, вхід вільний і з присутніх не збирають грошей. Віряни цієї громади є представниками усіх верств населення: літні і юні, багатодітні сім’ї і неодружені, особи з вищою та технічною освітою. Впродовж 2014—2017 років громада активно надавала гуманітарну допомогу постраждалим від воєнних дій: надала прихисток у власних помешканнях, збирала продукти та одяг, допомагала біженцям інтегруватись в життя на новому місці. Також була організована психологічна реабілітація постраждалим, зокрема іноземними спеціалістами.

Підписатися На Розсилку