Skip to content Skip to footer

Релігійний Центр Свідків Єгови в Україні

Релігійний Центр Свідків Єгови
в Україні

м.Львів
смт.Брюховичі,
вул.Львівська 64

+380 (32) 240-92-00

Основні історичні відомості:

Перший офіс Свідків Єгови був заснований у Львові у 1926 році, а пізніше після отримання державної реєстрації в 1991 році було засновано офіс, який спочатку використовувався як логістичний хаб для транспортування богослужбової літератури для 15 республік колишнього СРСР. У 1995 році офіс розширили і перенесли у спеціально збудований комплекс на вулиці Олесницького. А вже у 1998 році українські Свідки розпочали будівництво власного адміністративного центру в смт Брюховичах, що поблизу Львова. Проєкт був розроблений за допомогою одновірців з Німеччини. Будівництво розпочалося на початку січня 1999 року і було повністю завершено вже у травні 2001 року. На будові виконували служіння понад 250 добровольців 22 національностей. Також на вихідних допомагало близько 250 місцевих Свідків зі всіх куточків країни.

Сучасна діяльність:

Адміністративний Центр Свідків Єгови в Україні (далі – Центр) щороку відвідує більш ніж 15 000 гостей, зокрема іноземці. Він не лише координує канонічну діяльність Свідків, але й здійснює переклад богослужбової літератури українською і жестовою мовами та шрифтом Брайля, координує надання гуманітарної допомоги постраждалим від стихійних лих та військових конфліктів, організовує проведення регіональних, а деколи і міжнародних масових богослужінь (конгресів), будівництво культових будівель Залів Царства тощо. 

Діяльність Центру сприяє об’єднанню вірян та допомагає долати будь-які культурні, соціальні та національні розбіжності. Так, у 2015 році Центр Свідків Єгови організував спеціальне богослужіння, яке одночасно транслювалось для усіх 17 000 одновірців, які проживали в охоплених війною територіях на сході України, та в усіх інших містах по всій країні, а також у Білорусі та Росії. Загалом програму подивилось більше 300 тисяч осіб. 

Впродовж 2014—2019 років Центр організував 14 комітетів з надання допомоги тим, кого торкнулась війна. Ці комітети постачили більш ніж 149 тонн продуктів і 21 тонну одягу для одновірців та інших людей. Також комітети забезпечили житлом понад 7600 біженців і відбудували чи відремонтували чимало зруйнованих або пошкоджених будинків та культових будівель Залів Царства.

Однією з найважливіших функцій Центру є канонічний нагляд над близько 1500 місцевими громадами по всій Україні. Місцева громада, що називається збором, як правило складається з близько 100 осіб, що живуть неподалік одне від одного і разом беруть участь у релігійній діяльності. Абсолютна більшість громад не є юридичними особами, оскільки законодавство України не вимагає від них такої реєстрації. Водночас в регіонах України існує невелика кількість юридичних осіб Свідків Єгови, які займаються здебільшого господарськими питаннями.

У березні 2020 року через пандемію COVID-19 Свідки Єгови закрили культові будівлі Зали Царства та відтоді проводять усі свої щотижневі богослужіння, масові богослужіння (конгреси), богослужіння Спомину смерті Ісуса Христа та проповідницьку діяльність онлайн.

Підписатися На Розсилку