Релігійний Центр Свідків Єгови в Україні

Релігійний Центр Свідків Єгови в Україні

м. Львів-Брюховичі, вул. Львівська 64
+380 (32) 240-92-00

Основні історичні відомості:

Перший офіс Свідків Єгови був заснований у Львові у 1926 році, а пізніше після отримання державної реєстрації в 1991 році було засновано офіс, який спочатку використовувався як логістичний хаб для транспортування богослужбової літератури для 15 республік колишнього СРСР. У 1995 році офіс розширили і перенесли у спеціально збудований комплекс на вулиці Олесницького. А вже у 1998 році українські Свідки розпочали будівництво власного адміністративного центру в смт Брюховичах, що поблизу Львова. Проєкт був розроблений за допомогою одновірців з Німеччини. Будівництво розпочалося на початку січня 1999 року і було повністю завершено вже у травні 2001 року. На будові виконували служіння понад 250 добровольців 22 національностей. Також на вихідних допомагало близько 250 місцевих Свідків зі всіх куточків країни.

Сучасна діяльність:

Адміністративний Центр Свідків Єгови в Україні (далі – Центр) щороку відвідує більш ніж 15 000 гостей, зокрема іноземці. Він не лише координує канонічну діяльність Свідків, але й здійснює переклад богослужбової літератури українською і жестовою мовами та шрифтом Брайля, координує надання гуманітарної допомоги постраждалим від стихійних лих та військових конфліктів, організовує проведення регіональних, а деколи і міжнародних масових богослужінь (конгресів), будівництво культових будівель Залів Царства тощо. 

Діяльність Центру сприяє об’єднанню вірян та допомагає долати будь-які культурні, соціальні та національні розбіжності. Так, у 2015 році Центр Свідків Єгови організував спеціальне богослужіння, яке одночасно транслювалось для усіх 17 000 одновірців, які проживали в охоплених війною територіях на сході України, та в усіх інших містах по всій країні, а також у Білорусі та Росії. Загалом програму подивилось більше 300 тисяч осіб. 

Впродовж 2014—2019 років Центр організував 14 комітетів з надання допомоги тим, кого торкнулась війна. Ці комітети постачили більш ніж 149 тонн продуктів і 21 тонну одягу для одновірців та інших людей. Також комітети забезпечили житлом понад 7600 біженців і відбудували чи відремонтували чимало зруйнованих або пошкоджених будинків та культових будівель Залів Царства.

Однією з найважливіших функцій Центру є канонічний нагляд над близько 1500 місцевими громадами по всій Україні. Місцева громада, що називається збором, як правило складається з близько 100 осіб, що живуть неподалік одне від одного і разом беруть участь у релігійній діяльності. Абсолютна більшість громад не є юридичними особами, оскільки законодавство України не вимагає від них такої реєстрації. Водночас в регіонах України існує невелика кількість юридичних осіб Свідків Єгови, які займаються здебільшого господарськими питаннями.

У березні 2020 року через пандемію COVID-19 Свідки Єгови закрили культові будівлі Зали Царства та відтоді проводять усі свої щотижневі богослужіння, масові богослужіння (конгреси), богослужіння Спомину смерті Ісуса Христа та проповідницьку діяльність онлайн.

Щоб дізнатися більше про СВІДКІВ ЄГОВИ перейдіть за посиланням

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: