Контактна Особа:
Васьків Дмитро
Основні історичні відомості:
Свою першу публічну проповідь у Львові Свідки Єгови (тоді ще Дослідники Біблії) організували у 1911 році в приміщенні Народного Дому. Вже у 1920 роках у Львові (на вулиці Пекарській) діяв офіс Свідків Єгови, який піклувався про надходження бажаючим релігійного часопису «Вартова Башта» українською мовою. Як за націонал-соціалістичного, так і комуністичного режиму, Свідки Єгови зазнавали утисків та переслідувань з боку влади за свій політичний нейтралітет. Радянська влада засуджувала Свідків як «особливо небезпечних злочинців» до 25 років ув’язнення із конфіскацією майна.
Сучасна діяльність:
У 1991 році львівські Свідки Єгови організували розподіл десятків тонн одягу та інших речей першої необхідності, які отримали від одновірців з Голландії та Німеччини.
Важливою частиною релігійного життя громади є щорічні масові богослужіння (конгреси). Львівська громада Свідків вперше організувала такий захід на стадіоні вже у 1991 році. Його відвідало тоді більше ніж 18 тисяч осіб. Перше міжнародне богослужіння у Львові було проведено у 2018 році. Серед 25 489 відвідувачів цього богослужіння було 3 500 Свідків з Білорусі, Канади, Молдови, Німеччини, Румунії, Словаччини, США, Угорщини та Чехії.
Свідки Єгови використали цю нагоду, аби познайомити іноземних гостей з українською історією, культурою та способом життя українців. Були організовані екскурсії старовинними замками Львова. Так, у Свірзькому замку танцювальний колектив з 96 осіб презентував різні віхи української історії народними танцями та піснями, під час яких гостей частували традиційними стравами національної кухні. Такими заходами віряни показали, що цікавляться не лише біблійними та духовними речами, але й мають глибоку повагу та шанобливе ставлення до своєї культури, історії та традицій.
На даний час у Львові проживає 5444 Свідки, які об’єднані у 45 громад. Віряни належать до всіх верств суспільства: є особи з вищою та спеціалізованою освітою, музиканти, спортсмени, наукові діячі, багатодітні сім’ї, особи старшого віку та зовсім юні. Кожен з них намагається бути корисним членом суспільства. Молоді Свідки сумлінно виконують свій громадянський обов’язок ‒ проходять альтернативну службу, виконуючи суспільно корисну роботу. Місцеві Свідки також приймають активну участь у прибиранні суспільних об’єктів міста, таких, як парки та сквери.