Skip to content Skip to footer

“Львів-Жестова Мова”

“Львів-Жестова Мова”

м.Львів,
вул.Щирецька 33-А

+380 (63) 321-36-00

Контактна Особа:

Основні історичні відомості та сучасна діяльність:

Громада існує з 2002 року і нараховує 77 осіб. Самому молодшому 22 роки, а найстаршому ‒ 96. 

У 2018 році Свідки Єгови випустили переклад Нового Завіту (або Християнських Грецьких Писань) жестовою мовою. 7 жовтня 2018 року у приміщенні Львівського обласного центру культури і дозвілля УТОГ громада провела історичну виставку-презентацію першого в Україні та у пострадянських країнах повного перекладу Нового Завіту жестовою мовою.

Впродовж трьох тижнів громада проводила кампанію з запрошення глухих, вчителів та студентів спеціалізованих навчальних закладів, представників влади та ЗМІ на цю подію. Пізніше подібні заходи пройшли також у Дніпрі, Києві, Одесі та Харкові.

Присутні оглянули історичну експозицію, переглянули відео про історію перекладу, дізналися про методику, яку використовували перекладачі, а також змогли персонально оцінити спеціальний безкоштовний застосунок JW Library Sign Language®, який дозволяє зручно переглядати Біблію жестовою мовою на мобільних пристроях. Кожен присутній міг безкоштовно завантажити презентований переклад.  Громада також організувала невелике частування для усіх гостей заходу.

Після презентації голова всеукраїнської громадської організації інвалідів «Українське товариство глухих», І. І. Чепчина, у листі вдячності написала: «… Центральне правління УТОГ з повагою відзначає цю важливу для осіб з порушенням слуху історичну подію… Щиро дякуємо за співпрацю на благо нечуючих громадян України». 

Впродовж 2014‒2019 років громада надавала прихисток біженцям як з Криму, так і Донецької області, допомігши облаштуватись на новому місці та знайти роботу.

Підписатися На Розсилку