Skip to content Skip to footer

“Дрогобич-Північний”

"Дрогобич-Північний"

м.Дрогобич,
вул.Володимира Великого 7/2

+380 (68) 042-16-19

Контактна Особа:

Основні історичні відомості:

Найдавніша згадка про діяльність  Дослідників Біблії (колишня назва Свідків Єгови) у Дрогобичі та його околицях датується кінцем 20-х років. У 1927 році у місті Бориславі та в селі Волянці богослужіння Свідків відвідувало приблизно 50 осіб. А у серпні 1932 року відбувся перше масове богослужіння Дослідників Біблії у Бориславі на Галичині.

Одним з перших на той час Дослідників Біблії у місцевості був Павло Зятек. З середини 1940-х років Павло Зятек був одним із тих, хто здійснював координування проповідницької праці  у цілому СРСР. У 1946 році його арештували, і він відбув 10 років у в’язниці на Західній Україні та згодом був знову засуджений до 10-літнього терміну ув’язнення в «особливому» виправно-трудовому таборі в Мордовії.

Місцева громада Свідків Єгови також не уникнула масового заслання у Сибір, яке відбулось 8 квітня 1951 року. Згідно з секретним документом КДБ, із Дрогобицької області 8 квітня 1951 року зі станції Дрогобич було вивезено 414 сімей Свідків, а це 1538 осіб, серед яких було 456 дітей. У них повністю конфіскували майно та виселили до Сибіру «навічно». Проте, згідно з тим самими документом, 110 осіб залишилось у своїх домівках. Ці сім’ї продовжували підпільну діяльність у цій місцевості. Наприкінці 60-х років виселені Свідки почали повертатися на свою батьківщину. Тоді діяльність розквітнула з новою силою. Були сформовані громади у поблизьких містах, а згодом і у Дрогобичі.

Сучасна діяльність:

У 1991 році громада Свідків Єгови у Дрогобичі отримала державну реєстрацію та дозвіл на будівництво одного із перших Залів Царства в Україні. Громада виконувала будівництво своєї культової будівлі на пожертвувані кошти місцевих вірян за проєктом місцевого архітектора, також Свідка Єгови. 

Сьогодні у Дрогобичі діють 4 громади Свідків Єгови, у яких налічується 440 осіб. Серед них сім’ї і неодружені особи. Серед Свідків є сім’ї українського, єврейського, польського, російського та ромського походження. 

Серед професій місцевих Свідків також панує різноманіття — є продавці та інженери, прибиральники вулиць та працівники IT-сфери, фотографи та будівельники, няньки та вчителі.

Свідки у цій місцевості приділяють особливу увагу ромському населенню, яке живе в Дрогобичі та поблизу. Внаслідок цього декілька сімей ромів навчились грамоти, докорінно змінили своє життя та стали Свідками Єгови. Декотрі з них приймали участь у перекладі та аудіо озвученні біблійної літератури двома ромськими діалектами: ромунгри та ловарі чокещі. Завдяки аудіо записам біблійної літератури, роми, які не вміють читати і писати, мають можливість інтегруватися у сучасному суспільстві, цінувати шлюб, батьківство та бути працьовитими.

Свідки Єгови тут також виконують душпастирське служіння у Дрогобицькій виправній колонії №40. Декілька в’язнів докорінно змінили своє життя, охрестилися і стали Свідками Єгови.

Підписатися На Розсилку