Skip to content Skip to footer

Релігійна Громада Прогресивного Іудаїзму м.Корсунь-Шевченківський

Релігійна Громада Прогресивного Іудаїзму м.Корсунь-Шевченківський

м.Корсунь-Шевченківський,
вул.Шевченка 37

+380 (47) 352-00-87

Основні історичні відомості:

За радянських часів євреї міста, як і усього СРСР, відчували на собі прояви антисемитизму як на державному, так і на побутовому рівні (згадаймо т.зв. „справу лікарів“, труднощі при вступі єврійської молоді до вишів тощо). З розпадом Радянського Союзу та з набуттям Україною незалежності  ситуацйія змінилась на краще, почалось відродження релігійного та культурного життя єврейської громади.  В 1990 році в Корсунь-Шевченківському було створено Товариство єврейської культури; завдяки підтримці Міжнародного жіночого проєкту «Кешер» та Американського фонду розвитку єврейських громад в Росії та Україні було створено Асоціацію єврейських організацій малих міст України; євреїв Корсунь-Шевченківського стала відвідувати рабин Аріель Стоун, що проводила релігійні служби та ритуали й ознайомлювала євреїв міста з прогресивним іудаїзмом та запропонувала створити в місті реформістську громаду, яку й було зареєстровано в 1994 році.

На початку своєї діяльності громада, крім задоволення релігійних та духовних потреб своїх членів, піклувалася про культурно-просвітницький напрямок роботи, оскільки за роки радянщини багато євреїв не мали змоги отримувати знання про релігію, історію та культурні традиції євреїв. Перші місяці зустрічі Суботи більше походили на уроки та лекції, скеровані на те, аби євреї свідомо  прийняли традиції Шаббату та свят, кошерного харчування, усвідомили значення Тори та молитви, цдаки (релігійного обов’язку здійснювати благодійництво та благодійні акти), бар-Міцви (церемонія та обряд досягнення єврейською дитиною релігійного повноліття), бріт-міли (обряд обрізання, що символізує союз Бога й Авраама), поховань у відповідності з єврейською традицією; особливу увагу було приділено  молитовним піснеспівам, було створено ансамбль духовної пісні «Тфіла» («Молитва»), який відвідує сусідні міста з виступами та пропагандою духовного співу. 

Також організовано єврейський ансамбль «Лєхаїм», що тішить своїми піснями та виставами  мешканців Корсунь-Шевченківського та інших міст. 

Діє недільна школа, де викладають члени громади Прогресивного іудаїзму, навчаючи євреїв з чотирьох ближніх міст області: тут вивчається івріт, традиції, молитви. 

В громаді проводяться релігійні заходи, відзначаються свята та пам’ятні дати.

Громада взаємодіє з іншими міськими та регіональними єврейськими організаціями; члени громади працюють в єврейський благодійній організації «Хесед».

В громаді реалізуються програми «Єврейська кухня», «Життя ідіш», ідраш розповідає», діє інтелектуальний клуб; проводяться лекції з Тори, діють літні освітні табори та проводяться фестивалі єврейської книги. 

Розвиток громади, реалізація її програм стали можливими завдяки підтримці з боку Релігійного Об’єднаннґя громад прогресивного іудаїзму України на чолі з рабином Олександром Духовним, а також єврейських організацій «Метро – вест» та «Джойнт», співпраці з регіональними організаціями.

Підписатися На Розсилку