Skip to content Skip to footer

«Роднік»

«Роднік»

м.Костянтинівка,
вул.Високовольтна 23

+380 (50) 755-77-36

Місцева мусульманська громада міста Костянтинівка «Роднік», хоча й існувала довгий час, офіційно була зареєстрована в 2008 році і входить до складу Духовного управління мусульман України «УММА».

Як і інші мусульманські релігійні організації та громади, що входять до складу ДУМУ «Умма», в своїй діяльності  МРГ «Роднік» передусім орієнтується на задоволення духовних та релігійних потреб послідовників іслама, проведення занять для мусульман з вивчення мови послання (арабської), вивчення Корану, хадисів та сунни, проведення лекцій з історії релігії та культури народів, що сповідують іслам, роз’яснення положень шаріатського права тощо.

Велика увага приділяється  вихованню наймолодших одновірців.  Іслам – це середина, якої людина повинна триматися в вихованні дитини. Тож, крім тих мирських знань, що діти з родин мусульман отримують в шкільних та позашкільних закладах освіти, мусульманська громада м.Костянтинівка «Роднік» піклується про те, аби діти  її також шаріатських знань, вивчали арабську мову (мову Послання), вивчали Коран та історію своєї релігії, основи ісламу, всотували в себе мусульманську духовність й етикет. 

 Довгий час  МРГ «Роднік» не мала власного приміщення для проведення своєї діяльності, для здійснення молитов та занять або орендувалися приміщення, або віряни збиралися  в когось з одновірців — але це не дозволяло проводити масові зібрання з великою кількістю мусульман. 

7 травня 2011 року стало справжнім святом для мусульман Костянтинівки — цього дня відбулося урочисте відкриття нової мечеті у місті. На захід зібралися більше шестисот мусульман Донецької області, а також гості зі столиці і з-за кордону. Відтоді  у послідовників ісламу з Костянтинівки є затишний спільний будинок, у якому завжди відкриті двері для всіх, хто прагне до добра, миру і задоволення Всевишнього Аллаха.

Культова споруда, де також передбачене місце для культурно-просвітницьких заходів, навчання та зборів активістів та волонтерів громади, зводилася протягом двох років завдяки сприянню Духовного управління мусульман України «УММА», Всеукраїнської асоціації громадських організацій «Альраід», благодійному фонду «Манабі Аль-Хайр» (Держава Кувейт) і зусиллям місцевої общини

Позолочений купол, діаметром 6 метрів і заввишки 5 метрів став справжньою прикрасою не лише мечеті, а й Костянтинівки.

 

Одночасно 350 віруючих можуть поміститися у оформлених ісламським декоративним стилем жіночій і чоловічій частинах будівлі.

Мусульманська громада «Роднік» м.Костянтинівка завжди радо вітає гостей; сюди нерідко приходять не лише окремі особи, а й цілі єкскурсії охочих дізнатичя про одну зі світових релігій та життя її послідовників; бувають тут і учні навчальних закладів  — і такі відвідини є доброю профілактикою ксенофобії й нетолерантності в свідомості суспільства.

Підписатися На Розсилку