Skip to content Skip to footer

«Мир»

«Мир»

м.Хмельницький

РГ «Мир» надає духовну та матеріальну допомогу мусульманам  та, за можливості, окремим громадянам з іншими світоглядними переконаннями, що перебувають у скрутних обставинах — зокрема, переселенцям з тимчасово окупованих територій, підопічним інтернатних закладів тощо; створюють можливості для мусульман та інших громадян,  охочих дізнатися про іслам з вивчення історії ісламу, засад релігії, вивчення Корану та,сунни та хадисів тощо; сприяє вивченню мови Корану — арабської.

РГ «Мир»  провадить культурно-просвітницьку роботу серед своїх членів з метою відродження культурних та історичних мусульманських цінностей і традицій; також ініціює заходи для ознайомлення широких верств з морально-етичними засадами релігії, намагається спростовувати хибні стереотипи щодо ісламу та його послідовників з метою  подолання упередженого ставлення до мусульман, формування міжрелігійного та міжетнічного діалогу заради миру та злагоди в суспільстві, заявляє  про прагнення налагодити співпрацю  в благих справах зі всіма громадами мусульман, які сповідують іслам сунітського напрямку та немусульманськими релігійними організаціями та об’єднаннями громадян; всіляко вітає будь-які ініціативи, спрямовані на подолання ксенофобії та ворожнечі в суспільстві.

Особливу увагу в РГ «Мир» приділяють культурно-просвітницькій, освітній роботі сереж жінок та дітей. Мусульманки беруть участь в лекціях, освітніх семінарах, круглих столдах та інших заходах, як в ініційованих самою громадою, так і в загальноукраїнських (ініційованих ДУМУ «Умма» та/або  іншими громаданми, що входять до його складу).  Жінкам викладають основи ісламу, жінки мають змогку  вдосконалювати свої знання про особливості життя в мусульманській громаді,  вивчають закріплені в ісламі права  жінки, дізнаються про роль жінок у вихованні дітей та її вплив на формування особистості юних мусульман. Крім навчальних лекцій з основ, культури і фікху ісламу, дівчата навчаються правильному обмиванню і основам молитви, ознайомлюються з поняттями внутрішнього і зовнішнього хіджабу, спілкуються з одновірцями. Учасниці просвітницьких та освітніх заходів  мають можливість сформулювати питання, відповідь на які прагнуть отримати, й обговорити незрозумілі для них релігійні правила,  тому проявляють неабияку активність під час лекцій і практичних занять.

Релігійна громада «Мир» м.Хмельницького завдяки пожертвам членів громади та за підтримки Духовного управління мусульман України «Умма» та Громадської Спілки «Всеукраїнська асоціація «Альраїд» надає активну благодійну допомогу вимушеним переселенцям з Криму та Донбасу, а також нужденим мусульманам. У місяць Рамадан така допомога стає обов’язком, адже цей місяць — час милості і щедрості. Члени громади складають списки незаможних мусульман, які отримують харчові набори. Така практика вже є традиційною для всіх релігійних громад ДУМУ «Умма». З 2020 року, під час карантинних протиепідемічних обмежень,що припадали на час священного місяця, традиційні щоденні іфтари (колективні розговіння, вечірній спільний прийом їжі  під час місяця Рамадан) замінялися роздачею продуктових наборів та розвезенням готових страв по домівках мусульман.

Підписатися На Розсилку