Skip to content Skip to footer

«Милість»

«Милість»

м.Харків,
пров.Байкальський 2

+380 (57) 731-95-19

«Аль-Манар» — перша з громадських організацій, що увійшли до складу ОС «Всеукраїнська асоціація« Альраід», яка отримала державну реєстрацію — це сталося 27 січня 1994 року. Почавши зі студентської самодіяльності, «Аль-Манар» стала найбільшим центром суспільного життя мусульман Харкова та України.

Ісламський культурний центр «Аль-Манар» відкритий як для мусульман міста, так і для немусульман: тут викладають арабську мову та східну культуру, основи релігії, читають лекції з медицини та інших спеціальностей, щоб допомогти іноземним студентам Харкова досягти успіхів у навчанні чужою для них мовою.

Центр надає потрібну інформацію, адаптуючи її для відвідувачів різних релігійних поглядів, статі, віку і навіть мови спілкування: заняття проходять російською, англійською та арабською.

Щоб забезпечити релігійні та духовні потреби мусульман, в Харкові відкрито Ісламський культурний центр «Аль-Манар». Він має молитовний зал (мечеть) на 500 осіб, в якому щоденно проводиться п’ятикратна молитва. До послуг мусульман та інших відвідувачів — велика бібліотека, де зібрані різноманітні носії інформації — в тому числі й арабською мовою: численна література, компакт-диски, аудіо- та відео-касети про іслам і східні культури.

Previous slide
Next slide

При ІКЦ діє недільна школа з вивчення арабської мови та культури ісламського світу; жіночий відділ; для проведення різноманітних заходів — лекцій, конференцій, семінарів тощо  призначено великий конференц зал; для потреб різних курсів (з іноземних мов, вивчення Корану, роботи різних гуртків і т.ін.) в наявності — навчальні класи.

ІКЦ має окрему вітальню  для проведення урочистих і скорботних подій, тож харківські мусульмани мають можливість  провести обряд нікях (одруження),  або провести  близьку людину в останню путь  з дотриманням  всіх релігійних приписів — прочитати дженазе-намаз (заупокійна молитва), підготовку тіла покійного до погребіння. 

Організації та відділи, розміщені в Центрі: – офіс регіонального представництва ГС «Всеукраїнська асоціація «Альраїд»; громадська організація «Аль-Манар», жіноча громадська  організація.

Previous slide
Next slide

Дуже активно працює жіноча організація мусульманської общини ЇХаркова. Мусульманки Харкова, крім організації різноманітнихї заходів для наймолодших одновірців, турботи про достатню кількість  курсів та гуртків для дітей та підлітків опікуються й інтернатними закладами — так, вони постійно відвідуючть і своїх підопічних з Зеленогайської спеціалізованої школи-інтернату для дітей-сиріт з вадами розумового розвитку. 

Пророк Мухамед, мир йому і благословення, заповідав своїм послідовникам брати активну участь у житті суспільства, допомагати у благородних справах і утримувати від лихого. Тому у часи, коли на Донбасі тривають військові дії, і Харків став важливим транзитним центром, через який мирне населення біжить від війни, а солдати їдуть на поле бою, місцеві мусульмани не залишилися осторонь.

Волонтери харківського Ісламського культурного центру «Аль-Манар» на хорошому рахунку у волонтерських організацій: громадська волонтерська ініціатива «Станція Харків», створена з метою надання допомоги вимушеним переселенцям, відзначила постійну допомогу мусульман грамотою-подякою, а на пункті надання допомоги воїнам АТО їх ласкаво називають «наші постійні годувальники».

Ісламський культурний центр Харкова, де й розташована штаб-квартира «Аль-Манар», регулярно провадить Дні відкритих дверей, під час яких  харків’яни та гості міста мають нагоду ознайомитися з життям українських мусульман та їхнім віровченням, культурою та традиціями народів, що визнають Іслам. Відвідувачів ІКЦ зазвичай чекають лекції, майстер-класи з арабської каліграфії, дегустація страв східної кухні, справжньої арабської кави та знаменитих солодощів. Жінки дізнаються про секрети зав’язування хустки — неодмінного елементу хіджабу, прикрашають руки мехенді — розписом хною, і вже точно дізнаються багато нового, спілкуючись з мусульманками — зокрема й про  широкі права та можливості, які жінки  мають згідно з Кораном.

Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Харківська  мусульманська спільнота заснувала гімназію для  дітей. До 2017 року в Україні існувала одна школа, заснована мусульманами — гуманітарна гімназія «Наше майбутнє» в Києві, яка почала свою роботу 2014 року в будівлі Ісламського культурного центру столиці. У 2017-му розпочала роботу гімназія з аналогічною назвою і в Харкові. Цей навчальний заклад відрізняється від інших своїми методиками викладання, зокрема, під час навчання використовуються ігрові форми, що дозволяє дітям відчувати себе більш комфортно. 

Крім того, тут подбали і про халяльне харчування гімназистів з мусульманських сімей.У харківській (як і в київській) гімназії «Наше майбутнє» використовується програма, затверджена Міністерством освіти і науки України, мова навчання — українська. Але учні, чиї батьки обрали для них саме цю школу, отримають «бонуси» у вигляді поглибленого вивчення іноземних мов (англійська, арабська), уроків етики та народних традицій. Причому не обов’язково сповідувати іслам, щоб стати учнем гімназії — її двері відкриті для всіх. 

Підписатися На Розсилку