Skip to content Skip to footer

Управління Військового Капеланства Мусульман України

Створено Духовним управлінням мусульман України «Умма» в 2014 році.

У 2014 році внаслідок окупації Криму і війни на Донбасі гостро постало питання духовного служіння і підтримки воїнів-мусульман, які захищають Україну. Для цього було створено спеціалізовану структуру — Управління Військового капеланства мусульман України, яке виконує своє духовне служіння для бійців-мусульман.

Діяльність Управління військового капеланства мусульман України можна окреслити такими напрямами, як духовна робота з військовими, що передбачає відвідування їх у частинах, надання їм допомоги, насамперед психологічної; безпосередня робота в зоні АТО/ООС, роботу з військовими шпиталями, моральну та матеріальну підтримку всім воїнам без винятку — чи то мусульмани, чи послідовники інших релігій; а також допомогу родинам загиблих.

Імами-капелани мають не просто досвід релігійного служіння, але і закінчили відповідні капеланських курси.

Також імами-капелани  Управління Військового капеланства мусульман України долучилися до розробки Закону України «Про роботу військового капеланства», увійшовши до складу робочої групи, що працює над проєктом закону в Комітеті з питань національної безпеки, оборони і розвідки.

Як свого часу розповідав Муфтій ДУМУ «Умма» шейх Саід Ісмагілов, що також є капеланом, ефективності діяльности імамів-капеланів сприяє тісна співпраця з християнськими капеланами, що знають усю потрібну інформацію та всіляко допомагають духовним наставникам мусульман.

В 2021 році У Києві під час роботи VI конгресу Асоціації професійних капеланів України за поданням ГО «Українське капеланство» відзнаками Pro Deo et Patria («Для Бога і Батьківщини») та подякою асоціації та Всеукраїнського об’єднання «Країна» нагороджені імами-капелани Управління Військового капеланства мусульман України (ВКМУ). Відзнаку вручили Хаджи-Мураду (Сергію) Путиліну — голові Управління Військового капеланства мусульман України; імаму-капелану Саідові Ісмагілову — муфтію ДУМУ «Умма». Лист подяки отримав імам Ісламського культурного центру Харкова, капелан Євген Глущенко. 

Це не перша відзнака, вручена імамам-капеланам на знак високої оцінки їхніх зусиль на шляху духовного служіння. У 2020 році на V конгресі капеланів України імамів ВКМУ нагороджено медаллю «За служіння Україні». ВТО «Орден», розробляючи макет медалі нагороди, навмисне уникало використання релігійних символів, щоб зробити її універсальною. Тобто такою, що її зможе носити людина будь-яких релігійних переконань, яка щиро й віддано служить інтересам України.

Підписатися На Розсилку