Skip to content Skip to footer

Мелітопольський Буддийський Центр

Мелітопольський Буддийський Центр

м.Мелітополь,
вул.Університетська 42

‎+380 (97) 917-31-53

Історична довідка:

Перші буддисти Карма Каг’ю з’явилися в Мелітополі в 1991-92г., І з приїздом до Мелітополя Лами Оле Нідала в 1993 р сформувалася медитативна група з 10-12 осіб.

У 1995 р за участю центру був організований приїзд Лами Оле Нідала і Лами Лопен Цечу Рінпоче в Мелітополь. Лама Оле Нідал провів міську лекцію, де бажаючі могли отримати буддійське притулок. Була організована зустріч з центром, де люди могли поспілкуватися з Ламою і отримати відповіді на свої запитання. Крім цього, практикуючі буддизм в місті Мелітополі вперше отримали можливість зустрітися з одним з найвідоміших майстрів буддизму – Лопен Цечу Рінпоче. Після насиченої програми в Мелітополі, в Криму, на горі Чатир-Даг нами був організований курс, на якому Лопен Цечу Рінпоче дав особливе посвячення Міларепи, де були присутні більше 300 осіб.

У 2000 р під час туру по центрам нас знову відвідав Лама Оле Нідал. Була проведена міська лекція, після якої Оле зміг побачити нове приміщення центру, яке було придбано за рік до цього. З цього часу і по сьогоднішній день в цьому місці функціонує Мелітопольський буддійський центр. Мелітопольський Буддійський Центр заснований Ламою Оле Нідалом і знаходиться під духовним керівництвом Його Святості XVII Кармапи Тхає Дордже.

Сучасна діяльність:

Мелітопольський центр, як і всі Центри Діамантового шляху, має демократичну структуру та функціонують завдяки безоплатній добровільній роботі на основі дружби та ідеалізму. Члени центру спільно відповідають за проведення медитацій, надання відповідей на питання та передавання повчань. Лама Оле уповноважив понад 100 своїх учнів подорожувати та вчити буддизму, семеро з них з України.

У центрах Діамантового шляху лінії Карма Каґ’ю регулярно проходять медитації українською та російською мовами. Участь у медитаціях безкоштовна, оренда приміщень та інші витрати центру сплачуються з добровільних пожертв членів центру. У медитаціях можуть брати участь усі, хто бажає, для цього необов’язково бути членом центру.

Майже в усіх центрах є бібліотеки, де можна взяти для ознайомлення буддійську літературу, а також в центрах можна придбати книги, статуї, тексти медитацій, зображення та інші речі, потрібні для медитації.

Центри регулярно проводять медитаційні курси та лекції буддійських вчителів.

Центр існує для того, щоб будь-який бажаючий міг отримати необхідну інформацію про буддизм і практикувати його звільняють методи. Тут можна навчитися методам, які були дані Буддою дві з половиною тисячі років тому і з тих пір практикувалися спочатку в Індії, а потім в Тибеті. На Заході ці методи трохи видозмінилися, відповідно до особливостей західної культури, але сама їх суть залишилася тією ж, що і за часів Будди.

У буддійському центрі кожен бажаючий може в потрібному для себе ритмі вивчати буддизм, відвідуючи лекції подорожуючих вчителів і медитуючи в групі. Тут також можна отримати докладні пояснення з усіх практикам і виконувати індивідуальні практики в гомпи (залі для медитацій), коли там не проходять громадські заходи.

Буддійський центр відкритий щодня. Тут можна дізнатися про теорію буддизму, про його практичному аспекті – буддійської медитації, задати питання. У центрі працюють бібліотека. Регулярно проходять лекції подорожуючих вчителів. Все, що ми робимо відбувається на основі дружби і ідеалізму. У нас немає ченців і черниць. Застосовуючи вищий погляд Алмазного шляху ми включаємо буддійську практику в повсякденне життя.

Практикуючі буддисти, вплітаються позачасові погляди і методи буддизму в власне життя, продовжують збиратися для медитацій, обміну досвідом та спілкування. Такі зустрічі повністю відкриті і їх можуть відвідати всі зацікавлені мелітопольці. Вони дають натхнення і дозволяють утримувати просвітлений погляд і переносити отриманий в медитаціях досвід в повсякденне життя.

Всі медитації та лекції для початківців проводяться безкоштовно.

Центр відкритий щодня з 18.00 до 22.00.

Загальна медитація щодня о 19:00.

Перед загальної медитацією можна отримати короткі пояснення.

Підписатися На Розсилку