Skip to content Skip to footer

Центр Карма Каг’ю м.Львів

Центр
Карма Каг’ю
м.Львів

м.Львів,
вул.Академіка Колесси 3,
кв.1-А

+380 (93) 929-31-03

Історична довідка:

Історія львівської Сангхи почалась 2 вересня 1993 року, коли до Львова вперше приїхав Лама Оле. Саме в цей момент сформувалась група, що почала збиратись на спільні медитації у маленькій однокімнатній квартирі, в якій проживала пара художників — Сергій Воронюк та Інга Суміна. Після приїзду Лами Оле у Львів, через два тижні відбувався курс Пхови в Алушті, куди поїхала численна група львів’ян. Тоді була утворена міцна медитаційна група з 10-12 осіб. Через деякий час зустрічатись в однокімнатній квартирі стало затісно і гомпа перемістилась у велику кімнату в квартирі сім’ї Зібарових на вулиці Коновальця. Місцезнаходження буддійського центру змінювалось неоднаразово.

У 1994 медитаційна група була офіційно зареєстрована як буддійська громада “Карма Че Лінг” під духовним керівництвом Шамара Рінпоче і беспосереднім — Лами Оле Нідала. За 17 років Лама Оле приїжджав до Львова загалом пять разів: у 1993, 1995, 1998, 2003 та 2010 роках. В 2000-х роках сангхою були організовані кілька спільних поїздок на великі курси до Польщі, в тому числі, на перші європейські візити Його Святості 17-го Камапи Трінле Тхає Дордже, котрими скористались багато практикуючих з України та Росії. Кілька членів Сангхи брали активну участь в будівництві Ступ і буддійских осередків.

Протягом 2010-2011 років разом з буддистами з різних міст України громада взяла участь в проведенні буддійської виставки “Скарби Тибету”, організовувала візит до Львова Лами Оле Нідала, разом з буддистами з Польщі та Росії провела чудовий Польсько-Український вікенд.

З 2010 року постійно функціонує сайт буддійського центру, а також сторінка у Facebook, де можна дізнатись про останні новини та отримати багато корисної інформації про Буддизм Діамантового Шляху лінії Карма Каг’ю. В планах громади на майбутнє — створити великий центр у Львові для тих, кому підходить буддійській погляд на речі, хто хоче повністю розкрити весь потенціал власного ума.

Сучасна діяльність:

Традиційно основною формою релігійної активності є спільні медитації, які проводяться тричі на тиждень в орендованому приміщенні. Члени громади збираються на лекції, які проводять так звані подорожуючі вчителі традиції, яких обирає засновник течії лама Оле Нідал. Серед цих вчителів є люди різних національностей, але це все учні лами.

Крім просвітництва у формі лекцій, видання і поширення літератури, виступів в різних аудиторіях на запрошення, громада бере участь в культурних ініціативах карма каг’ю, зокрема організовує художні виставки буддистських артефактів (ікони, статуетки, скульптури, буддистські тексти писання тощо), які щорічно організовує директор українського буддистського приватного музею Олександр Фішер.

Популярними є лекції подорожуючих вчителів. На час карантину активність центру спала, але влітку 2021 Львівський буддійський центр поновив роботу після карантину та переїхав у нове світле просторе приміщення на вулиці Колесси, 3, кв. 1а.

Підписатися На Розсилку