Skip to content Skip to footer

Центр Карма Каг’ю м.Львів

Центр
Карма Каг’ю
м.Львів

м.Львів,
вул.Академіка Колесси 3,
кв.1-А

+380 (93) 929-31-03

Історична довідка:

Історія львівської Сангхи почалась 2 вересня 1993 року, коли до Львова вперше приїхав Лама Оле. Саме в цей момент сформувалась група, що почала збиратись на спільні медитації у маленькій однокімнатній квартирі, в якій проживала пара художників — Сергій Воронюк та Інга Суміна. Після приїзду Лами Оле у Львів, через два тижні відбувався курс Пхови в Алушті, куди поїхала численна група львів’ян. Тоді була утворена міцна медитаційна група з 10-12 осіб. Через деякий час зустрічатись в однокімнатній квартирі стало затісно і гомпа перемістилась у велику кімнату в квартирі сім’ї Зібарових на вулиці Коновальця. Місцезнаходження буддійського центру змінювалось неоднаразово.

У 1994 медитаційна група була офіційно зареєстрована як буддійська громада “Карма Че Лінг” під духовним керівництвом Шамара Рінпоче і беспосереднім — Лами Оле Нідала. За 17 років Лама Оле приїжджав до Львова загалом пять разів: у 1993, 1995, 1998, 2003 та 2010 роках. В 2000-х роках сангхою були організовані кілька спільних поїздок на великі курси до Польщі, в тому числі, на перші європейські візити Його Святості 17-го Камапи Трінле Тхає Дордже, котрими скористались багато практикуючих з України та Росії. Кілька членів Сангхи брали активну участь в будівництві Ступ і буддійских осередків.

Протягом 2010-2011 років разом з буддистами з різних міст України громада взяла участь в проведенні буддійської виставки “Скарби Тибету”, організовувала візит до Львова Лами Оле Нідала, разом з буддистами з Польщі та Росії провела чудовий Польсько-Український вікенд.

З 2010 року постійно функціонує сайт буддійського центру, а також сторінка у Facebook, де можна дізнатись про останні новини та отримати багато корисної інформації про Буддизм Діамантового Шляху лінії Карма Каг’ю. В планах громади на майбутнє — створити великий центр у Львові для тих, кому підходить буддійській погляд на речі, хто хоче повністю розкрити весь потенціал власного ума.

Сучасна діяльність:

Традиційно основною формою релігійної активності є спільні медитації, які проводяться тричі на тиждень в орендованому приміщенні. Члени громади збираються на лекції, які проводять так звані подорожуючі вчителі традиції, яких обирає засновник течії лама Оле Нідал. Серед цих вчителів є люди різних національностей, але це все учні лами.

Крім просвітництва у формі лекцій, видання і поширення літератури, виступів в різних аудиторіях на запрошення, громада бере участь в культурних ініціативах карма каг’ю, зокрема організовує художні виставки буддистських артефактів (ікони, статуетки, скульптури, буддистські тексти писання тощо), які щорічно організовує директор українського буддистського приватного музею Олександр Фішер.

Previous slide
Next slide

Популярними є лекції подорожуючих вчителів. На час карантину активність центру спала, але влітку 2021 Львівський буддійський центр поновив роботу після карантину та переїхав у нове світле просторе приміщення на вулиці Колесси, 3, кв. 1а.

Підписатися На Розсилку