Філософ XX століття Йозеф Бойс писав, що все, що нас оточує, підставово можна переосмислити і надати йому сенс в тому випадку, якщо сприймати це як мистецтво. Кожен священнослужитель є по-своєму митцем. Служіння – це чистий акт творіння, співтворення, позаяк кожна людина покликана до цього у всіх світових релігіях.
Однак як творцю часто-густо потрібно пояснити свою творчість, так варто було б робити ще й священику та вірянам. Релігійна образність ґрунтується на якомусь переосмисленні священного тексту чи літературного твору. Релігійність заснована на релігійному одкровенні. Все це – один великий текст, який потрібно вміти промовити, щоби його почули. “Хто ми?”, “Про що ми?”, “Для чого ми?” – як на мене, це ключові питання, на які має вміти відповісти кожна із релігійних організацій, щоби комунікувати з суспільством і державою.
Держава говорить мовою інструкцій та приписів, законів та Конституцій, а не абстракцій та образів як релігійні організації. Проте існуючи у контексті України релігійні спільноти так чи інакше мають вміти комунікувати і з державою і з суспільством зрозумілою їм мовою.
Ознайомитися з відеосюжетами можна на нашому YouTube каналі – переходьте на плейлист Релігійні Меншини України та Державно-Конфесійні Відносини
Також дивіться бекстейдж зі зйомок наших сюжетів. Фото Даниїл Тюрін, Павло Дідула, Тарас Антошевський.