Skip to content Skip to footer

Всі різні, всі рівні: представляємо відео про релігійні меншини України

ТАРАС АНТОШЕВСЬКИЙ

Медіаексперт, шеф-редактор РІСУ​​

В рамках проєкту «Релігійні меншини України та державно-конфесійні відносини» представляємо 10 відео, присвячені різним релігійним організаціям, які відносяться до релігійних меншин.

Релігійна карта України наповнена великою кількістю кольорів церков і релігійних спільнот. Ми вибрали десять, про які хочемо розповісти.

У кожному з відео ми знайомимо з однією з релігійних спільнот, розповідаємо дещо про їх історію, сьогодення, проблеми, які у них виникають тощо. Ми побували в їх храмах і молитовних будинках, поспілкувалися з їх духовними лідерами, дізналися як вони себе почувають в суспільстві.

Ці спільноти є дійсно різними. Наприклад, юдейська, ісламська чи вірменські громади на території України існували ще з княжих часів. Напрямок прогресивного юдаїзму в Україні нечисельний, але у світі він чи не найбільший серед всіх єврейських релігійних течій. Іслам в Україні також має кілька напрямків, а його присутність стає все більш помітною. А ось до Вірменської Церкви ходять не лише вірмени.

Кілька століть в нас діють лютеранські громади, які за цей час сформували багату історичну спадщину в Україні, але зараз їх не так багато громад, хоча в деяких областях вони творять візитку регіону.

Навіть якщо певні меншини не мають таку довгу історію, то це не означає, що вони не такі помітні. Скажімо, в Україні кілька років діє єдиний на весь східноєвропейський простір храм Церкви Ісуса Христа останніх днів (мормони).

Про ці та інші релігійні спільноти і буде йти мова у наших 10 фільмах, з якими запрошуємо познайомитися.

І не забуваймо, що в українському релігійному калейдоскопі кожен кольоровий елемент є цінним і пошанованим!

Підписатися На Розсилку