Skip to content Skip to footer

“Новий Розділ-Західний”

“Новий Розділ-Західний”

Львівська обл.,
с.Берездівці,
вул.Садова 1

+380 (93) 837-36-00

Контактна Особа:

Основні історичні відомості:

Першим місцевим Дослідником Біблії був Віктор Горчинський, уродженець Роздолу. Віктор став Дослідником Біблії до початку Першої світової війни. Після війни, у період з 1918 по 1920 рр., він повернувся на батьківщину, щоб проповідувати своїм односельцям. Віктор регулярно замовляв літературу з Америки польською, українською та єврейською мовами, оскільки там жили великі національні громади.  У Роздолі жив польський граф Кароль Лянцкоронський, віце-президент Організації культурної оборони в Галичині. Віктор часто ходив до графа по справах і проповідував йому.

У домі Віктора по понеділках і п’ятницях одновірці регулярно збиралися та проводили богослужіння. Проте Свідки стикнулися з протидією з боку деяких місцевих жителів, котрі нападали на них, рвали одяг, обливали водою тощо.

Після свого приходу радянська влада почала жорстоко переслідувати місцевих вірян. А у 1951 році відбулася наймасовіша репресія за релігійними мотивами в історії СРСР. Сім’я Горчинських була серед 10 000 одновірців, вивезених до Сибіру. Далі проповідування у Новому Роздолі продовжили сім’ї Корецьких і Пирожик, а від 1960 року ‒сім’я Гуменецьких. У 1965 році репресовані Свідки Єгови отримали дозвіл повернутися на батьківщину. Тож у місцевість із Сибіру приїхало багато сімей Свідків. Серед них Горчинські, Басумак, Задорожні, Гнатіви і Ліві. В умовах підпілля ці сім’ї проповідували незважаючи на ризик бути схопленими та ув’язненими. За ними шпигували, допитували та прослуховували. У 1966 році в Новому Роздолі найголовніше богослужіння року – “Спомин смерті Христа” ­- відвідало 5 осіб, а у 1975 році ‒ вже 61 особа. В 1987 році у Новому Роздолі утворилася перша громада.

Сучасна діяльність:

Отримавши визнання і державну реєстрацію в 1991 році, Свідки Єгови в Новому Роздолі вийшли з підпілля і стали активно проводити проповідницьку діяльність. Спочатку громада орендувала, а у 2002 році побудувала культову будівлю Зал Царства для проведення щотижневих богослужінь. Сьогодні у смт Розділ та м. Новий Розділ проживає 393 Свідка Єгови, котрі належать до 4 громад. Найстаршому Свідку 90 років, а  наймолодшому ‒ 10. Збори наповнюють представники різних верств населення від багатодітних сімей до неодружених, довгожителів та молоді, від медиків до художників, люди з вищою освітою та професійно-технічною.

Свідки з Нового Роздолу по-різному допомагали сім’ям-біженцям, які постраждали через воєнні дії на сході України. Вони надавали свої оселі, підтримували матеріально, допомагали у пошуках роботи та постійного житла. Деякі Свідки Єгови допомагають своїм літнім сусідам у побутових питаннях, купівлі продуктів тощо.

Свідки Єгови проводять безкоштовну соціальну програму навчання, мета якої допомогти адаптуватися в суспільстві людям з неблагополучних сімей, колишніх в’язнів, алко- та наркозалежних осіб. Дехто з них повністю покинув колишній спосіб життя і навчився жити повноцінно.

Підписатися На Розсилку