Skip to content Skip to footer

Громада Храму в Честь Святого Великомученика Георгія Побідоносця

Громада Храму в Честь Святого Великомученика Георгія Побідоносця

м.Хмельницький,
Вул.Болбачана 1-А

+380 (67) 181-96-08
+380 (97) 921-41-21
+380 (93) 389-30-98

Основні історичні відомості:

Громада була заснована та зареєстрована на початку 2004 року. Ідея будівництва храму виникла в будинку Івана Вікуловича та Марії Юріївни Миронових. Ініціативу батьків підтримав зять Григорій Якимович Галкін та донька Любов Іванівна, які взяли на себе відповідальність від початку будівництва до його завершення.

Не просто вирішувалося питання виділення землі для громади, а під час будівництва виник конфлікт із сусідами, які не бажали, щоб поряд була збудована церква. Голові громади довелося витримати та виграти 18 судів.

У 2005 році під керівництвом Г. А. Галкіна розпочалося будівництво. У цей час на території знаходився вагончик, у якому відбувалося регулярне богослужіння. Воно проводилося під керівництвом Арсенія Тимофійовича Логінова та Феодори Мінівни Кулакової. Церква зводилася коштом хмельницьких парафіян, основними благодійниками були близько 25 сімей. Загальна висота церкви складає 17 метрів. Значний внесок у громаду, зробив о. Федір Говоров (нині, настоятель громади м. Вінниця), якого владика Савватій благословив опікуватись тутешніх парафіян, від самого початку формування громади. У 2005 році він же освятив перший камінь у фундаменті храму, що будується. Незабаром о. Федір, привіз із Вінниці на допомогу уставника читця Ігоря Кошового, який навчав парафіян статуту, читання, співу та багато попрацював на благо громади. 29 вересня 2013 року відбулося освячення храму. Освячення очолив митрополит Корнілій у служінні з архієпископом Савватієм, ієреями та дияконами. 

З 2014 року видавався журнал «Вісник Старообрядницького Поділля», у 2017 році з благословення правлячого архієрея – єпископа Никодима був перейменований на «Вісник Давньоправославної України» та набув статусу Єпархіального видання.

Підписатися На Розсилку