Основні історичні відомості:
З 2014 році Феодосія перебуває на території тимчасово окупованого Криму, актуальних даних про її діяльність не надходить.
Відродження общинного єврейського життя в Феодосії стало можливим лише після розпаду Радянського Союзу. З 1994 року біля будівлі колишньої Хоральної синагоги (зведена в 1904 році, була закрита радянською владою й до останнього часу використовувалася, як Будинок офіцерів ЧФ Росії) почала збиратися невелика група феодосійських євреїв з метою відродження традицій та звичаїв єврейського народу. Кількість учасників зборів постійно збільшувалось, і вже в березні 1995 року міськвиконком реєструє Феодосійську регіональну культурно-просвітницьку общину євреїв; головою цієї общини було обрано Леоніда Грінбанда. Після того, як було налагоджено зв’язки з «Джойнт», при общині почала роботу «Служба милосердя», було орендовано приміщення в одному з навчальних закладів міста, почали проводитися Шаббат и Авдала, відзначались єврейські свята та пам’ятні дати.
16 квітня 1997 року Постановою Ради з питань релігій при Раді Міністрів АР Крим було зареєстровано Феодосійську іудейську релігійну громаду Прогресивного іудаїзму (ІРГПІ) «Ор Самеах», першим головою було обрано Леоніда Грінбанда.
Почала діяти недільна школа, де єврейські діти та підлітки отримали можливість вивчати єврейські звичаї, традиції та мову. Школою керували спочатку Л.Грінбанд, потім —Тамара Соркіна, що мала відповідну освіту к вона успішно закінчила Інститут Вивчення Іудаїзму під керівництвом рабина Адіна Штейнзальца, підвищувала кваліфікацію та поглиблювала знання на низці семінарів, вивчала івріт та ідіш. В школі дітям викладали історію євреїв, традиції та звичаї, вчили івріту, музиці, хореографії, викладали образотворче мистецтво. Діти вивчали розділи Тори, відзначали єврейські свята, брали участь у всіх заходах нарівні з дорослими. І навіть коли фінансування недільної школи припинилося, роботу з дітьми продовжили на волонтерських засадах.
в 2000 році на кошти Генрі Познера-IV (США) в Феодосії було придбано двоповерховий будинок для створення Благодійного Общинного Єврейського Центру (БОЄЦ) й розпочався великий ремонт— і навіть під час ремонту, коли в будівлі не було ані світла, ані води, кожної п’ятниці євреї Феодосії збиралися на зустріч Суботи, приносили з дому пригощання, чай в термосах, вино, хали й свічки. Урочисте відкриття БОЄЦ «Хесед Атіква» відбулось 25 жовтня 2000 року, під час урочистостей був присутній Генрі Познер IV ; головний рабин Пітсбурга прікріпив до дверей мезузу. Відтоді на честь цієї події силами співпрацівників Хеседа та волонтерів в Феодосії 25 жовтня щороку проводилося загальноміське свято «День єврейської культури», участь в якому брали не лише євреї, а й представники багатьої інших національних громад.
1 вересня 2007 року за рішенням «Джойнта» «Хесед Атіква» було закрито, натомість створено нову організацію — Всеукраїнський благодійний фонд «Хесед Яхад», що надавав підтримку та допомогу євреям, кримчакам та караїмам Феодосії, Євпаторії, Керчі та кількох районів Криму — Феодосійського, Судакського, Нижнєгірського, Совєжтського та Кіровського, Сакського, Чорноморського та Ленінського.
З 2002 року всі потреби – релігійні та духовні, культурно-просвітницькі татсоціальні забезпечували ІРГПІ «Ор Самеах» та Хесед; працювали соціальні, клубні та общинні програми.
Громада «Ор Самеах», незалежно від того, хто був головуючим, завжди була разом з Хеседом — не лише за однією юридичною адресою, а й за всіма видами діяльності.
В громаді «Ор Самеах» ніколи не було штатних працівників, які б отримували заробітну плату. Всю роботу провадили й ведуть волонтери — добровільно й некорисливо, зберігаючи дух єврейської традиції.
Особливу увагу «Ор Самеах» приділяють роботі з дітьми — адже саме вони успадкують від дорослих єврейську общину й хберігатимуть її в майбутньому. Багато років працює дитячий оздоровчий клуб «Маккабі»; а в канікулярний період діють дитячі табори для дітей та молоді у віці від 5 до 18 років, і щодня крім спортивних вправ та змагань діти займаються на уроках, спрямованих на виховання їхньої єврейської самоідентифікації.