Skip to content Skip to footer

Прогресивний Юдаїзм в Україні

Юдаїзм був поширений на українських землях ще у ранньоруський період. Згодом тут сформувалася одна з найбільших єврейських діаспор світу.

З XІХ століття в Україні поширилася юдейська реформація, спадкоємцями якої є релігійні організації прогресивного юдаїзму. У світі це одна з найбільших юдейських течій, а в нас діє 42 громади у 17 областях і Києві, з них 11 громад – у Вінницькій області.

Реформістська течія в юдаїзмі – це напрямок, де надаються рівні права чоловікам та жінкам як в релігійному, так і у світському житті.

Ставлення до юдаїзму є одним з визнаних показників толерантності до інших релігій у кожній країні. Громади реформістського юдаїзму відкриті до діалогу з іншими і можуть бути представниками України у світовому єврейському співтоваристві.

Детальніше дізнатися про громади Прогресивного Юдаїзму в Україні можна в нашому відеосюжеті та на сторінці бази даних проєкту «Релігійні меншини України та державно-конфесійні відносини»  

Створення бази даних і відеосюжету повністю фінансується в рамках Фонду Прав Людини Посольства Королівства Нідерландів. Зміст та думки викладені в цих матеріалах є відповідальністю авторів та не обов’язково відповідають позиції Посольства.

 

Підписатися На Розсилку