Skip to content Skip to footer

Громада МТСК у Вінниці

Громада МТСК у м.Вінниці

м.Вінниця,
вул.Чкалова 5

+380 (43) 267-31-71

Вінницька ятра (громада) Міжнародного товариства свідомості Крішни не надто численна, зате дуже дружна і привітна. У затишному храмі на вул. С.Петлюри (Чкалова), 5/1 щонеділі збирається більше 50-и відданих (а на великі свята – іноді навіть більше сотні). Це люди різних професій, віку та темпераменту, але всіх їх об’єднує бажання поклонятися Богу і спілкуватися на духовні теми. Теплу атмосферу доповнює апетитний Прасад (їжа, запропонована Крішни), і численні дзвінкі голоси дітей, із задоволенням відвідують храм разом з батьками.

Історія громади:

Проповідь свідомості Крішни в Вінниці розпочалась ще в 1982-му році; а вже в 1988-му році збори – хоч на той час ще й підпільні – стали проводитися регулярно. Архівний номер «Вісника Харе Крішна» за жовтень 1995 го повідомляє:

В кінці 1988 року вінницькі віддані помістили в інформаційному листку оголошення, в якому всім бажаючим пропонувалося придбати літературу про йогу. За оголошенням почали приходити люди. Віддані пропонували їм книги Шріли Прабгупади і запрошували їх приходити в гості по неділях. Так у Вінниці почали проводитися регулярні недільні програми, які проходили нелегально за адресою: вул. Фрунзе, 81 (нині 69), кв. 44. У цю стандартну трикімнатну квартиру, розташовану на другому поверсі дев’ятиповерхового житлового будинку, щонеділі приходило багато гостей. Віддані знайомили їх з культурою Індії, ведичної філософією, з книгами Шріли Прабгупади: «Бхагавад-Гіта як вона є», «книжка індійського мислення» («Шрі Ішопанішад»), а також деякими брошурами. Це були перші книги з філософії свідомості Крішни російською мовою. Вони служили вікном в духовний світ і швидко розходилися серед людей. Незабаром на недільних програмах, які проводилися під безпосереднім керівництвом Нітьятріпти д.д. – неформального лідера вінницьких відданих, почалося регулярне читання і вивчення «Бхагавад-гіти» та інших книг Шріли Прабгупади, проводилися кіртан, лунав Крішна-прасад. 

На недільні програми приходили люди різного віку, віросповідань, послідовники різних систем Йоги, студенти з Індії, екстрасенси і просто цікаві. Багато з тих, хто прийшов ставали відданими Крішни.

На щастя, часи змінюються. Вінницька ятра вже багато років відкрито бере участь в житті суспільства, спільно з відданими з інших міст влаштовує в Вінниці великі і яскраві свята, запрошує гостей-лекторів, організовує навчально-просвітницькі програми.

Підписатися На Розсилку