Skip to content Skip to footer

Храм «Нью Навадвіпа Мандір»

Храм
«Нью Навадвіпа Мандір»

м.Київ,
пр.Зоряний 16

+380 (44) 434-70-28

Основні історичні відомості:

Історія Товариства свідомості Крішни у країнах пострадянського простору почалася ще 1971 року  після візиту до Москви А. Ч. Бгактіведанти Свамі Прабгупади. З цього моменту Товариства свідомості Крішни почали з’являтися у багатьох містах. Проте Товариство не було зареєстроване у зв’язку з політикою державного атеїзму.

За роки радянських утисків релігії у в’язницях та спеціальних таборах побувало близько 50 віруючих крішнаїтів. Проте після розвалу Союзу всіх вірян було амністовано відповідно до Закону «Про реабілітацію жертв політичних репресій».

В 1990 році Рада у справах релігії при Раді Міністрів УРСР зареєструвала першу релігійну громаду кришнаїтів в Україні у Києві. На 1999 pік в Україні вже офіційно зареєстровано 32 громади свідомості Крішни, близько 30 проповідницьких центрів, духовна академія, більше 30 благодійних місій «Харе Крішна-їжа життя».

Крішнаїти у столиці:

Будівництво Київського Храму розпочалося 1992 року. Служіння у новому храмі почалися 1995 року, коли Е. М. Ач’юта Прія Прабху і Е. М. Врішабхану Прабху встановили невеликих Гаура-Ніта (скульптури божеств у вівтарі). Сьогодні вівтарна розташована у тому ж місті.

Київський Храм являє собою масивний шестиповерховий цегляний будинок, архітектурні особливості якого втілений у індійській естетиці. Велика вражаюча вівтарна традиційно прикрашена чорно-білою мармуровою підлогою, інтер’єр відрізняється круговим балконом, великими вікнами, завдяки яким сонячне світло безперешкодно проникає у приміщення, а також вишуканим різьбленим вівтарем і в’ясасананою (особливе крісло призначене для Шрі Гуру).

Храм включає в себе ашрами (обитель)  для чоловіків і жінок, а також номери для старших гостей. В будівлі поруч розташована також духовна академія вайшнавської освіти (див. окремий файл «Київська духовна академія свідомості Крішни»).

Божества Київського храму свідомості Крішни «Нью-Навадвіпа Maндиp» явно жайворонки, оскільки люблять прокидатися дуже рано. І також рано готові вітати гостей Київського храму. Що ж, якщо і вам до вподоби прокидатися раніше від Сонця, то можете приходити на даршан до Божества кожен день з 4:30, коли починається ранкова служба поклоніння, так звана «Мангала-арати». Вівтар храму відкритий у певні години, тому потрібно завчасно дізнатися, коли саме можна його побачити. Громада виконує богослужіння, а ввечері відбуваються лекції по «Бхагавад Гіті» — священному письму індуїстів. Богослужіння, а відповідно і Храм зачиняються по восьмій годині вечора.

Щонеділі  проходить «Недільний фестиваль» у Храмі, який дає можливість усім охочим  «зануритися» у найдавнішу традицію самовдосконалення та на власні очі познайомитися з Ведичної культурою — її традиціями та обрядами, чарівними баджанамі і запальними кіртанамі, а також  оцінити кулінарні шедеври Ведичної кухні, і особисто поспілкуватися з рідкісними її представниками — людьми, які присвятили свої життя її культивуванню та поширенню.

Щонеділі  проходить «Недільний фестиваль» у Храмі, який дає можливість усім охочим  «зануритися» у найдавнішу традицію самовдосконалення та на власні очі познайомитися з Ведичної культурою — її традиціями та обрядами, чарівними баджанамі і запальними кіртанамі, а також  оцінити кулінарні шедеври Ведичної кухні, і особисто поспілкуватися з рідкісними її представниками — людьми, які присвятили свої життя її культивуванню та поширенню.

Громада кришнаїтів відома своєю благодійною діяльністю. Фонд «Їжа Життя» —некомерційна громадська організація, метою якої є допомога малозабезпеченим людям. На даний момент основною діяльністю Благодійного фонду є щотижневе безкоштовне розповсюдження продуктів харчування і готових страв всім нужденним у місті Київ. Крім даної щотижневої допомоги фонд для всіх підопічних проводить щорічні акції на честь національних свят (Міжнародний день боротьби за права жінок і міжнародний мир, День матері, День Святого Миколая та Новий Рік). Якщо ж є можливість, то фонд організовує фестивалі чи акції. Працює фонд за рахунок волонтерської діяльності та спонсорства.

Невід’ємною частиною життя громади є духовні фестивалі. Найбільшими із них є «Бхакті-Сангама», що проходить майже щорічно у місті Коблево, та «Карпатський духовний фестиваль» у Ворохті.

Програма і мета цих духовних фестивалів — це спілкування і вшанування діянь Бога (у ведичній традиції це називається терміном «Крішна-катха») і спільне оспівування Святого Імені, або Харінама-санкіртана-яг’я.

Підписатися На Розсилку