Храм «Нью Навадвіпа Мандір»

Храм «Нью Навадвіпа Мандір»

М.Київ, Зоряний провулок 16
+380 (44) 434-70-28

Основні історичні відомості:

Історія Товариства свідомості Крішни у країнах пострадянського простору почалася ще 1971 року  після візиту до Москви А. Ч. Бгактіведанти Свамі Прабгупади. З цього моменту Товариства свідомості Крішни почали з’являтися у багатьох містах. Проте Товариство не було зареєстроване у зв’язку з політикою державного атеїзму.

За роки радянських утисків релігії у в’язницях та спеціальних таборах побувало близько 50 віруючих крішнаїтів. Проте після розвалу Союзу всіх вірян було амністовано відповідно до Закону «Про реабілітацію жертв політичних репресій».

В 1990 році Рада у справах релігії при Раді Міністрів УРСР зареєструвала першу релігійну громаду кришнаїтів в Україні у Києві. На 1999 pік в Україні вже офіційно зареєстровано 32 громади свідомості Крішни, близько 30 проповідницьких центрів, духовна академія, більше 30 благодійних місій «Харе Крішна-їжа життя».

Крішнаїти у столиці:

Будівництво Київського Храму розпочалося 1992 року. Служіння у новому храмі почалися 1995 року, коли Е. М. Ач’юта Прія Прабху і Е. М. Врішабхану Прабху встановили невеликих Гаура-Ніта (скульптури божеств у вівтарі). Сьогодні вівтарна розташована у тому ж місті.

Київський Храм являє собою масивний шестиповерховий цегляний будинок, архітектурні особливості якого втілений у індійській естетиці. Велика вражаюча вівтарна традиційно прикрашена чорно-білою мармуровою підлогою, інтер’єр відрізняється круговим балконом, великими вікнами, завдяки яким сонячне світло безперешкодно проникає у приміщення, а також вишуканим різьбленим вівтарем і в’ясасананою (особливе крісло призначене для Шрі Гуру).

Храм включає в себе ашрами (обитель)  для чоловіків і жінок, а також номери для старших гостей. В будівлі поруч розташована також духовна академія вайшнавської освіти (див. окремий файл «Київська духовна академія свідомості Крішни»).

Божества Київського храму свідомості Крішни «Нью-Навадвіпа Maндиp» явно жайворонки, оскільки люблять прокидатися дуже рано. І також рано готові вітати гостей Київського храму. Що ж, якщо і вам до вподоби прокидатися раніше від Сонця, то можете приходити на даршан до Божества кожен день з 4:30, коли починається ранкова служба поклоніння, так звана «Мангала-арати». Вівтар храму відкритий у певні години, тому потрібно завчасно дізнатися, коли саме можна його побачити. Громада виконує богослужіння, а ввечері відбуваються лекції по «Бхагавад Гіті» — священному письму індуїстів. Богослужіння, а відповідно і Храм зачиняються по восьмій годині вечора.

Щонеділі  проходить «Недільний фестиваль» у Храмі, який дає можливість усім охочим  «зануритися» у найдавнішу традицію самовдосконалення та на власні очі познайомитися з Ведичної культурою — її традиціями та обрядами, чарівними баджанамі і запальними кіртанамі, а також  оцінити кулінарні шедеври Ведичної кухні, і особисто поспілкуватися з рідкісними її представниками — людьми, які присвятили свої життя її культивуванню та поширенню.

Щонеділі  проходить «Недільний фестиваль» у Храмі, який дає можливість усім охочим  «зануритися» у найдавнішу традицію самовдосконалення та на власні очі познайомитися з Ведичної культурою — її традиціями та обрядами, чарівними баджанамі і запальними кіртанамі, а також  оцінити кулінарні шедеври Ведичної кухні, і особисто поспілкуватися з рідкісними її представниками — людьми, які присвятили свої життя її культивуванню та поширенню.

Громада кришнаїтів відома своєю благодійною діяльністю. Фонд «Їжа Життя» —некомерційна громадська організація, метою якої є допомога малозабезпеченим людям. На даний момент основною діяльністю Благодійного фонду є щотижневе безкоштовне розповсюдження продуктів харчування і готових страв всім нужденним у місті Київ. Крім даної щотижневої допомоги фонд для всіх підопічних проводить щорічні акції на честь національних свят (Міжнародний день боротьби за права жінок і міжнародний мир, День матері, День Святого Миколая та Новий Рік). Якщо ж є можливість, то фонд організовує фестивалі чи акції. Працює фонд за рахунок волонтерської діяльності та спонсорства.

Невід’ємною частиною життя громади є духовні фестивалі. Найбільшими із них є «Бхакті-Сангама», що проходить майже щорічно у місті Коблево, та «Карпатський духовний фестиваль» у Ворохті.

Програма і мета цих духовних фестивалів — це спілкування і вшанування діянь Бога (у ведичній традиції це називається терміном «Крішна-катха») і спільне оспівування Святого Імені, або Харінама-санкіртана-яг’я.

ІСТОРІЯ АКАДЕМІЇ:

Київська духовна академія свідомості Крішни  була заснована 1995 року — Ведична академія, офіційно зареєстрована як вищий недержавний навчальний заклад, навчання в якому відбувається за грошову пожертву.

Мета Київської духовної академії — дати можливість кожній людині, незалежно від релігійних, культурних і політичних переконань, освоїти науку про Бога, згідно з предковічними ведичними трактатами, а також основи аюрведи, ведичних астрології, психології та кулінарії.

Основні напрямки діяльності Ведичної академії:

 • підготовка теологів вайшнавізму; фахівців з питань філософії, історії, культури та релігії; педагогів в сфері духовної освіти; наукових співробітників в області теології вайшнавізму; служителів храму і проповідників;
 • викладання теологічних дисциплін і виховання студентів у дусі благочестя;
 • наукові дослідження в області теології вайшнавізму і координація наукових розробок;
 • розробка методичних посібників для духовних навчальних закладів свідомості Крішни;
 • організація і проведення конференцій з актуальних питань філософії, культури, історії, релігії та суспільного життя;
 • участь в благодійних та культурних програмах і заходах духовно-просвітницької діяльності;
 • здійснення міжнародного співробітництва в галузі вищої духовної освіти;
 • організація паломництва по святих місцях, які мають особливе місце у духовному і історичному значенні

Правила прийому до Академії:

1.В Академії можуть навчатися всі бажаючі незалежно від статі, релігійних, культурних і політичних переконань. В Академію приймаються всі охочі отримати ведичну освіту старші 18 років.

2.Обов’язковою умовою вступу є добровільна згода студентів слідувати розпорядку дня Академії і виконувати домашні завдання.

3.Надходження в Академію проводиться за співбесідою. Для проходження співбесіди необхідно оформити документи для вступу. В результаті позитивного проходження співбесіди оформляється угода на бланку Академії.

Студенти можуть обрати один із трьох факультетів, а саме:

 1. Факультет філософії вайшнавізму
 2. Факультет історії вайшнавізму
 3. Факультет культури вайшнавізму

У Духовній академії навчання проходить у два етапи: спочатку ступінь бакалавра (4 роки), потім ступінь магістра (3роки) теології вайшнавізму. Навчання відбувається як очно, так і заочно. За умови успішного навчання та захисту кваліфікаційних робіт, випускники отримують свідоцтво про проходження курсу «Основи ведичної культури», а також дипломи бакалавра і магістра відповідно.

Previous
Next

Основні напрямки науково-дослідницької та редакційно-видавничої діяльності:

 • Зв’язок між теологією вайшнавізму і філософією;
 • Теологія вайшнавізму і культура;
 • Теологія вайшнавізму і історія;
 • Теологія вайшнавізму і гуманітарну освіту;
 • Переклади і коментування стародавніх ведичних текстів.

Редакційно-видавнича діяльність Академії здійснюється за наступними напрямками:

 • Видання навчальних посібників з курсів дисциплін, що викладаються в Академії.
 • Видання монографій.
 • Видання електронного науково-популярного, філософського, історичного, культурологічного, релігієзнавчого журналу «Теологія вайшнавізму».
 • Видання матеріалів наукових конференцій, семінарів, що проводяться Академією.
 •  

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: