Skip to content Skip to footer

Міжнародне Товариство Свідомості Крішни

Напевно всі бачили і чули, як співають-моляться крішнаїти. Міжнародне товариство свідомості Крішни було засноване у 1966 році для західних послідовників на основі давньої монотеїстичної традиції індуїзму (вайшнавізму). Вчення ґрунтується на книзі «Бгаґавад-ґіта» та інших творах, записаних на санскриті кілька тисяч років тому. Згідно з «Бгаґавад-ґітою», Бог один, але відповідно до якостей Він має різні імена, такі як Крішна, Рама, Будда тощо, а мета людського життя — це любов до Бога та служіння Йому й іншим живим істотам, що є частками Бога.

Крішнаїтство почало поширюватися в Україні на початку 90-х на хвилі захоплення східними філософіями і культами. Нині в Україні діє 45 громад товариства, з них 10 на Донеччині, 8 – на Дніпропетровщині і 7 на Запоріжжі.

Крішнаїти представляють західний варіант східної релігійності, вони поширені насамперед у великих містах, де до них ставляться як до певної екзотики. Але вони відкриті до спілкування і знайомства.

Детальніше дізнатися про громади Міжнародного Товариства Свідомості Крішни в Україні можна в нашому відеосюжеті та на сторінці бази даних проєкту «Релігійні меншини України та державно-конфесійні відносини»

Створення бази даних і відеосюжету повністю фінансується в рамках Фонду Прав Людини Посольства Королівства Нідерландів. Зміст та думки викладені в цих матеріалах є відповідальністю авторів та не обов’язково відповідають позиції Посольства.

 

Підписатися На Розсилку