Skip to content Skip to footer

РУХ ЦЕРКОВ ХРИСТОВИХ

З історії Церкви:

Рух Церков Христових (учні Христа, рух Реставрації, Американський рух за відновлення, Християнська церква) бере свій початок у другій частині ХVIII століття на території Сполучених Штатів Америки. Відомими діячами цього руху в різні часи та у різних місцевостях були Бартон Стоун, Томас та Олександр Кемпбели, Вальтер Скот, Роберт Сандеман, Еліас Сміт та ін. Основним гаслом ідеологів реставраційного руху було повернення християн до простоти євангельского вчення Ісуса Христа.

У світі налічується більше 3 мільйонів членів більш ніж у 20 тис. громад Церков Христових, які представлені в багатьох країнах світу. 

В Україні ідеї руху реставрації вперше пролунали у другій половині ХХ століття, ще тоді на теренах Радянського Союзу. Піонерами-проповідниками того часу були Отіс Гейтвуд, Біл Сьорсі, Рік Пінчук, Іван Колесніков, Джим Шерман. На кінець 80-х початок 90-х років перші громади Церкви Христової діяли у м. Слов’янськ та Одеса. 

Проте сплеск зростання приходиться на 1993-1995 роки. Так в 1994 році під керівництвом місіонера Санні Харта, який проживав разом із дружиною в м. Донецьк та відомого проповідника Едді Клоера (м. Серсі, шт. Арканзас) в Донецьк приїхало біля сотні місіонерів з Техасу, Оклахоми, Арканзасу, Теннесі. Протягом тижні проповіді по місту було охрещено біля 2000 чоловік, засновано громади у 6 районах міста, відкрито школу проповідників. На Донеччині згодом з’явився так званий «біблійний пояс». Так із 200 громад по всій Україні, біля половини знаходилися на Донбасі. З початком війни та окупацією окремих районів Донецької та Луганської областей, не мала кількість християн змушена була залишити свої доми та переїхала в інші області України. Ситуація з громадами на непідконтрольній території, організацією їх життя та місійної діяльності залишається напруженою. 

Громади Церкви Христової в Україні невеликі за чисельністю. Середня присутність на недільних богослужіннях коливається від 40 до 50 осіб.

В Україні Церкви Христові мають два біблійних інститути: Український Біблійний інститут (м. Київ) та Біблійний інститут “Беар Веллі-Україна” (м. Біла Церква). Видається декілька журналів: «Натхнення», «Істина сьогодні». В мережі інтернет діє радіо-станція “Істина Сьогодні” (https://bible-help.ru/radio/). Широку видавничу та освітню діяльність виконує Благодійний фонд “Східноєвропейська Гуманітарна Місія”, який видає та розповсюджує безоплатно Біблії та іншу християнську літературу по освітнім закладам України. Література місії є у вільному доступі для всіх бажаючих за покликанням: https://www.eemukraine.org/

В Україні зареєстровані та діють Духовний Центр «Благовіст», місія «Євангеліє для України», місія «Надія Єремії», Громадська організація “Возлюби”. Силами останньої в Україні організована мережа територіальних молодіжних клубів “Соколи”, в яких створені умови для всебічного інтелектуального, соціального та духовного розвитку покоління молодих українців через ціли низку соціальних, освітніх та спортивних програм. З 2009 року три рази на рік в Україні проводяться пісенні школи та фестивалі, на яких представники різних громад можуть поліпшити свій церковний спів та виступити із новими піснями

Церкви Христові в Україні продовжують дотримуватися простоти у вірі, богослужінні та у відносинах із Всевишнім Богом. Фундаментом для позиції є віра в те, що Біблія виступає єдиним джерелом та єдиним “арбітром” в питаннях богослов’я та християнського життя. Громади Церкви Христової вірно бережуть свою ідентичність серед строкатого деноменаційного світу, але з іншого боку вони завжди шукають нових способів поширення Благої Звістки серед українців.

Інтерактивна мапа Церков Христових в світі: https://www.church-of-christ.org  та в Україні:  https://tserkovhristova.com/index.php/directories/church-directory

Підписатися На Розсилку