Skip to content Skip to footer

СВІДКИ ЄГОВИ

Щоб переглянути список громад перейдіть за посиланням

Основні історичні відомості:

Свідки Єгови (до 1931 року — Дослідники Біблії) — це християнська конфесія, назва якої походить з Біблії і містить особисте ім’я Бога (книга Ісаї 43:10—12). Її віряни вважають себе послідовниками поклонників Бога, чий життєвий шлях та вчення описані в Біблії. Свідки Єгови ґрунтують свої віровчення і норми поведінки на Біблії, яку вони вважають натхненим Божим Словом.

Для Свідків Єгови зразком беруть зібрання християн І століття та Ісуса Христа, якого вони вважають головою, Спасителем, Божим Сином та Царем Божого Царства. Наслідуючи їхній приклад, Свідки Єгови вважають своїм моральним обов’язком проповідувати «привселюдно та від дому до дому» (Дії 20:20). Ґрунтовний опис віровчень Свідків міститься на їхньому офіційному сайті jw.org.

Свої богослужіння Свідки Єгови проводять в культових будівлях, що називаються Залами Царства, які віряни зводять власними силами та за кошт добровільних пожертв. Крім того, тричі на рік тисячі Свідків збираються разом, які вони називають конгреси. На цих богослужіннях не виконується жодних обрядів. Натомість віряни разом з гостями досліджують Біблію. Вхід вільний, і з присутніх не збирають грошей.

Уся діяльність Свідків Єгови підтримується виключно добровільними пожертвами, і в них немає оплачуваного класу духівництва. Своїм керівником віряни вважають не когось з людей, а лише Ісуса Христа. Керівництво всередині громад також здійснюється не одноосібно, а через раду старійшин, які не отримують за своє служіння жодної платні.

Свідки Єгови не є аскетами. Вони стараються вести щасливе життя, працюють і вчаться, як усі інші люди. Вони займаються спортом, подорожують, беруть участь в громадській діяльності і культурних заходах, займаються доброчинністю, пристойно розважаються і регулярно контактують з людьми, які не є Свідками. Також Свідки з пошаною ставляться до сімейного устрою та поважають державну владу.

Свідки всесвітньо відомі тим, що видають свою богослужбову літературу 1040 мовами, а їхній офіційний сайт (jw.org) входить в 100 найбільш популярних Інтернет-ресурсів світу.

У всіх країнах Європейського Союзу Свідки Єгови визнані законом як релігійна організація. Європейський суд з прав людини в своїх рішеннях неодноразово називав це міжнародне об’єднання «відомою християнською конфесією» ( «Свідки Єгови в Москві та інші проти Росії», №  302/02, 10 червня 2010, § 155.), яка з кінця ХІХ століття активно діє в усіх європейських країнах.

В Україні історія Свідків Єгови сягає 1891 року, коли Чарлз Тейз Рассел, видатний дослідник Біблії, відвідав Одесу. Перша публікація Свідків українською мовою вийшла 1899 року в діаспорі, а перші організовані спільноти на території України з’явились в 1925 році. Протягом ХХ століття Свідки Єгови в Україні стикалися спочатку з нерозумінням окремих чиновників і духівництва інших церков, а пізніше і з системним переслідуванням з боку радянського уряду, угорських хортистів та окупаційних нацистських властей.

Свідки Єгови в Україні отримали своє офіційне визнання (державну реєстрацію) 28 лютого 1991 року. На даний час в Україні нараховується близько 130 тисяч активних Свідків, які об’єднані в 1500 місцевих громад, які називаються зборами. Усі Свідки Єгови приймають участь у виконанні доручення Ісуса Христа «проповідувати добру новину». У квітні 1991 року Свідки Єгови були реабілітовані як жертви політичних репресій Радянського Союзу і дотепер вільно здійснюють свою релігійну діяльність у всіх куточках країни.

Підписатися На Розсилку