Skip to content Skip to footer

«Істина»

«Істина»

м.Краматорськ,
вул.Наді Курченко 18,
кв.4

+380 (97) 448-11-28

Мусульманська релігійна громада «Істина» м. Краматорськ (Донецька область) є підписантом Хартії мусульман України – декларації мусульманських громад країни про принципи взаємовідносин мусульман, суспільства та держави. Підписана 5 грудня 2016 року, в Київі, уповноваженими представниками 35 мусульманських спільнот України. 

Голова мусульманської релігійної общини «Істина» Абдулла (Василь) Пустовит. Імам мечеті – доктор Усман.

Серед вірян — як громадяни  України (етнічні українці, росіяни, татари та кримські татари і так далі), так і іноземці — здебільшого це студенти. Община значно зросла після окупації Донецька  адже з набуттям Краматорськом статусу обласного центру сюди переїхало багато мусульман з окупованої території Донеччини, а також евакуйовано кілька вишів.

До 2021 року мусульмани збиралися на колективні намази, іфтари в Рамадан, уроки Корану та на різні освітні, культурно-просвітницькі заходи  в різних місцях, у когось з прихожан, певний час орендувався невеликий й зовсім непристосований для відправлення релігійних потреб будиночок., оскільки община не мала свого приміщення.

Напередодні нового 1443 року за гіджрою община «Істина» отримала правоустановчі документи на будівлю, де буде розміщено Ісламськийу культурний центр. Будинок загальною площею в 600 кв.м і молельною залою на 200 кв.м придбано Громадською Спілкою «Всеукраїнська асоціація «Альраід» на пожертви одновірців як з України, так і з-за кордону.

 

Підписатися На Розсилку