Skip to content Skip to footer

Громада ДУМУ м.Полтава

Громада ДУМУ
м.Полтава

м.Полтава,
вул.Сінна 20-А

Історичні відомості:

Мусульманська громада на Полтавщині почала формуватися у 2-й пол. ХХ ст. з переселених сюди представників мусульманських народів.

Релігійна спільнота мусульман м. Полтава була зареєстрована 11 березня 1998 р. 28 квітня 2000 р. було відкрито мечеть. При мечеті почала працювати ісламська школа – медресе.

Нині, за оцінками самих мусульман, в Полтаві 8 тис. вірних.

Основною діяльністю громади є поширення серед віруючих знань про іслам, та задоволення релігійних потреб. Організовуються п’ятничні молитви, відзначаються релігійні свята.

Щороку проводять святкування Ураза-байрама (Ід-аль-Фітр). Це свято – завершення священного місяця Рамадана. У різних країнах воно може припадати на різний час. Зазвичай свято триває кілька днів поспіль.

Головним святом у мусульман є Курбан-байрам (Ід аль-Адха), яке ознаменовує завершення паломництва у святих місцях у Саудівській Аравії. В 2021 р. Курбан-байрам відзначили 20 липня у полтавській мечеті. У мечеті здійснювали намаз – тобто молитву, слухали святкову проповідь, а потім – спілкувалися та вітали один одного. 

Згадані свята відзначають щорічно. Дати проведення ісламських свят та подій визначають за місячним календарем, але початок кожного місяця згідно з ісламською традицією треба спостерігати візуально.

Мусульмани, які відвідують мечеть, мають змогу тут молитися, вивчати арабську мову, читати Коран та одружуватись згідно з мусульманським обрядом.

Громада стала відігравати помітну роль у збереженні соціальної стабільності на Полтавщині. Віруючі опікуються упорядкуванням мусульманського кладовища. У 2002 році мусульманська громада міста завершила будівництво мусульманського цвинтаря.

Підписатися На Розсилку