шейх Ахмед Тамім
Історичні відомості:
Перші громади мусульман відновили свою діяльність в Україні на початку 90-х років м.ст. Фундаторами київської громади були мусульмани татарського походження. Активним членом тієї громади став виходець з Лівану Ахмед Тамім. Саме він, ще будучи студентом політехніки і маючи духовну освіту, яку він отримав на Близькому Сході, відкрив у Києві першу школу з вивчення основ ісламу. В 1992 р. з ініціативи існуючих в різних регіонах незалежної України мусульманських громад було утворено Головне Мухтасібатське Управління мусульман, яке очолив шейх Ахмед Тамім. З часом змінили назву об’єднання на Духовне Управління мусульман України і стали незалежними від російського ДУМЕС. Офіційна перереєстрація відбулася 5 квітня 1993 р. Перший об’єднавчий з’їзд мусульман України ДУМУ провело у вересні 1994 р. Муфтієм мусульман країни з’їзд обрав Ахмеда Таміма, який досі очолює громаду.
діяльність громади:
Центром життя київської громади є мечеть «Ар-Рахма» (милосердя). Щодня в мечеті проводяться заняття з ряду богословських предметів, а в неділю – лекції з основ ісламу.
При мечеті діє загальноосвітня школа, Ісламський університет дитячий садок«Світлячок». Громаду відвідують посли та співробітники дипломатичних місій ісламських країн.
З 2000 р. в мечеті відбуваються всі святкові заходи та регулярно проводяться п’ятничні проповіді. У громаді віряни мають можливість укласти шлюб за мусульманськими традиціями. При мечеті діють різні соціально орієнтовані служби: догляд за літніми людьми, відпочинок дітей влітку, забезпечення вірних медичними та соціальними послугами, обслуговування біженців-мусульман. Громада відповідальна за здійснення необхідних ритуалів при поховані мусульман на спеціально виділених територіях кладовищ.
В умовах пандемії COVID-19 громада активно допомагала своїм членам проднаборами, організувала проведення тестування на вірус. Крім того, передала частину тестів, масок та інших медзасобів захисту українським військовим, які захищають територіальну цілісність країни.