Skip to content Skip to footer

Мечеть Ар-Рахма

Мечеть Ар-Рахма

м.Київ,
вул.Лук’янівська 46

+380 (44) 465-18-77
+380 (44) 465-18-78

Історичні відомості:

Перші громади мусульман відновили свою діяльність в Україні на початку 90-х років м.ст. Фундаторами київської громади були мусульмани татарського походження. Активним членом тієї громади став виходець з Лівану Ахмед Тамім. Саме він, ще будучи студентом політехніки і маючи духовну освіту, яку він отримав на Близькому Сході, відкрив у Києві першу школу з вивчення основ ісламу. В 1992 р. з ініціативи існуючих в різних регіонах незалежної України мусульманських громад було утворено Головне Мухтасібатське Управління мусульман, яке очолив шейх Ахмед Тамім. З часом змінили назву об’єднання на Духовне Управління мусульман України і стали незалежними від російського ДУМЕС. Офіційна перереєстрація відбулася 5 квітня 1993 р. Перший об’єднавчий з’їзд мусульман України ДУМУ провело у вересні 1994 р. Муфтієм мусульман країни з’їзд обрав Ахмеда Таміма, який досі очолює громаду.

діяльність громади:

Центром життя київської громади є мечеть «Ар-Рахма» (милосердя). Щодня  в мечеті проводяться заняття з ряду богословських предметів, а в неділю – лекції з основ ісламу.

При мечеті діє загальноосвітня школа, Ісламський університет дитячий садок«Світлячок». Громаду відвідують посли та співробітники дипломатичних місій ісламських країн.

З 2000 р. в мечеті відбуваються всі святкові заходи та регулярно проводяться п’ятничні проповіді. У громаді віряни мають можливість укласти шлюб за мусульманськими традиціями. При мечеті діють різні соціально орієнтовані служби: догляд за літніми людьми, відпочинок дітей влітку, забезпечення вірних медичними та соціальними послугами, обслуговування біженців-мусульман. Громада відповідальна за здійснення необхідних ритуалів при поховані мусульман на спеціально виділених територіях кладовищ.

В умовах пандемії COVID-19 громада активно допомагала своїм членам проднаборами, організувала проведення тестування на вірус. Крім того, передала частину тестів, масок та інших медзасобів захисту українським військовим, які захищають територіальну цілісність країни.

Підписатися На Розсилку